تولید بیشتر از یك میلیون و ۹۰۰ هزار تن محصولات خارج از فصل در هرمزگان


تولید بیشتر از یك میلیون و ۹۰۰ هزار تن محصولات خارج از فصل در هرمزگان به گزارش فاما كیش از آغاز فصل برداشت تابحال بیشتر از یك میلیون و ۹۰۰ هزار تن محصولات خارج از فصل در هرمزگان تولید شد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، مدیر زراعت سازمان جهاد كشاورزی استان هرمزگان اظهار داشت: در این مدت بیشتر از ۸۰ درصد محصولات خارج از فصل در استان برداشت شده است.
سید رضا امیر زاد با اشاره به اینكه محصولات خارج از فصل امسال بیشتر از ۳۰ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان كرد: استفاده از بذر مناسب، بهره برداری از نشاء سالم، رعایت اصول فنی و به زراعی از عوامل افزایش تولید محصولات خارج از فصل است.
وی ادامه داد: بیشتر از 70 هزار هكتار از اراضی استان به زیر كشت محصولات زراعی است كه بیشتر از ۸۰ درصد آن محصولات خارج از فصل هستند.
مدیر زراعت سازمان جهاد كشاورزی استان تصریح كرد: 29 محصول كشاورزی خارج از فصل در هرمزگان كشت می شود كه بادمجان، گوجه فرنگی، خیار، كلم، فلفل و لوبیا سبز از مهم ترین آن هاست.
امیر زاد بیان كرد: شهرستان های بندرعباس، میناب و رودان از مناطق مهم كشت محصولات خارج از فصل در هرمزگان است.
وی افزود: محصولات برداشت شده علاوه بر تأمین نیاز استان به تهران، اصفهان، مشهد، فارس، قم، خراسان و آذربایجان شرقی و غربی فرستاده و به كشورهای حاشیه خلیج فارس هم صادر می شود.
1398/01/23
13:38:05
5.0 / 5
4459
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش