استاندار هرمزگان:

بندر شهید حقانی و اسكله شیلات به هم وصل می شوند


بندر شهید حقانی و اسكله شیلات به هم وصل می شوند فاما كیش: استاندار هرمزگان اظهار داشت: بر طبق توافقات صورت گرفته در نشست با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، طرح های جامع با هدف توسعه گردشگری دریایی با مشاركت سازمان بنادر و دریانوردی در بنادر هرمزگان طبق اولویت اجرایی شروع می شود.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، فریدون همتی با اشاره به برگزاری نشست با راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، عنوان كرد: در این جلسه پیرامون توسعه بندر پل و لافت، ایجاد مارینای شهربندرعباس، بندر شهید حقانی و شیلات، توسعه و ساماندهی مناسب بندر شهید حقانی برای نمایش خدمات گسترده به گردشگران با ایجاد پاركینگ بزرگ، فضای سبز، بازارچه صنایع دستی، محل بازی كودكان، پخش فیلم برای ایجاد سرگرمی و ساماندهی پسكرانه بندر جزیره هرمز، گفتگو و توافقاتی انجام شد.
وی افزود: در طرح جامع توسعه بندر شهید حقانی و اسكله شیلات، این دو اسكله به هم وصل می شوند و فضای گردشگری، مارینا، كشتی تفریحی و... در آن ایجاد خواهد شد.
استاندار هرمزگان اضافه كرد: قسمت دوم تعیین تكلیف اسكله نخل ناخدا باز انجام شد و سرمایه گذار انتخاب و در مرحله واگذاری است و حداكثر ظرف یك ماه آینده نقشه های اجرایی این پروژه باید به تایید سازمان بنادر برسد تا روند اجرایی آن آغاز شود.
همتی اشاره كرد: درباب زیباسازی محوطه بندر شهید حقانی، قرار شد سازمان بنادر و شهرداری به صورت مشاركتی بعنوان یك پروژه شهری و گردشگری در این پروژه ورود كنند كه یك بخش آن پاركینگ صدف و یك بخش محوطه بندر شهید حقانی را در بر می گیرد.
استاندار هرمزگان اشاره كرد: برای لایروبی اسكله جزیره لارك قرار شد مطالعات آن صورت گیرد و یك راهكار عملی برای اجرایی شدن آن لحاظ شود.
وی اظهار داشت: مطالعات طرح جامع بندر جزیره هرمز و موضوعات مربوط به مستند سازی و تملك اراضی آن انجام و قرار شد، عملیات اجرای آن آغاز شود كه این امر برعهده بنادر با مشاركت سرمایه گذار است.
همتی اظهار نمود: تبدیل پل و لافت به بنادر جامع به منظور پهلوگیری راحت تر لندیگراف، نیازمند طرح جامع برای افزایش ظرفیت و ارتقا است كه مقرر شد، صورت گیرد.
استاندار هرمزگان افزود: برای طرح جامع بندر چارك باز با پیشنهاد استانداری قرار شد، سازمان بنادر مشاركت منطقه آزاد را جلب نماید و در اولویت اجرا قرار گیرد.
وی تصریح كرد: اولویت بندی این طرح ها انجام گرفته و مقرر است كه در یك تفاهم نامه یكساله به مرحله اجرا برسد.
همتی اشاره كرد: این طرح ها در دست مطالعه هستند و باید مطالعات آنها به اختتام برسد و سپس آن به تفكیك اولویت اجرایی شوند.1398/02/07
15:27:45
5.0 / 5
4323
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش