عضو كمیسیون انرژی مجلس:

ورود مپنا مانع از نابودی آلومینیوم المهدی شد


ورود مپنا مانع از نابودی آلومینیوم المهدی شد به گزارش فاما كیش عضو كمیسیون انرژی مجلس با تاكید بر اینكه مدیریت جدید شركت آلومینیوم المهدی هرمزال باید خارج از نگاه های سیاسی و جناحی به این شركت بنگرد و تنها منافع كارخانه و كاركنان و كارگران را در نظر بگیرد، ابراز كرد: باید تلاش شود از نیروها و ظرفیت های موجود هم به بهترین شكل ممكن بهره برد چونكه حذف هر نیرو تبعاتی به همراه دارد.


احمد مرادی در حاشیه بازدید از شركت آلومینیوم المهدی هرمزال در گفت و گو با ایسنا، اضافه كرد: باید از مجموعه مپنا كه با ورودش توانست مجتمع صنعتی آلومینیوم المهدی هرمزال را از وضعیت وخیم خارج و امروز به روال عادی اش بازگرداند، قدردانی نمود.
وی با اشاره به اینكه شناخت خوبی از مجموعه كارگری آلومینیوم المهدی دارم، خاطرنشان كرد: از زمان ورودم به مجلس شورای اسلامی به مبحث واگذاری این مجتمع صنعتی به بخش خصوصی ورود كردم كه با اعتراضات متعددی روبه رو بود و پرونده را موردبررسی قرار دادم.

مرادی با اشاره به اینكه در بررسی پرونده تخلفات گسترده ای مشاهده شد، تصریح كرد: در دوره نهم مجلس اقداماتی شروع شد اما بعد از مدتی خوابیده بود تا بار دیگر این پرونده را به جریان انداخته و از راه دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و كمیسیون اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مبحث واگذاری موردبررسی و پیگیری مجدد قرار گرفت.
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه هنوز این پرونده باز و به درخواست بنده در هفته جاری با اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه داخلی مجلس پرونده واگذاری توسط مالك سابق بررسی می شود، افزود: اگر در مجلس این مورد رأی بیاورد، مبحث به قوه قضائیه رفته و مسیر خویش را طی می كند تا متخلفین هم مورد برخورد قضائی قرار گیرند.
وی با اشاره به اینكه از آمدن مدیریت جدید این شركت هم باید خوشحال بود كه توانسته در این مدت كوتاه رضایت تمامی كارگران و كاركنان و مسئولان كشوری و استانی را به ارمغان بیاورد، عنوان كرد: این عملكرد نشان داد واگذاری گذشته همراه با فساد صورت گرفته و با مدیریت ضعیف تلاش در نابودی شركت آلومینیوم المهدی هرمزال داشت.
مرادی با اشاره به اینكه مدیریت جدید باید خارج از نگاه های سیاسی و جناحی به این شركت بنگرد و تنها منافع كارخانه و كاركنان و كارگران را در نظر بگیرد، ابراز كرد: باید تلاش شود از نیروها و ظرفیت های موجود هم به بهترین شكل ممكن بهره برد چونكه حذف هر نیرو تبعاتی به همراه دارد.
این نماینده مجلس با اشاره به اینكه انتظارات از این مجتمع صنعتی بیشتر است و هركسی حق مشورت دارد اما تصمیم گیری و انتخاب نهایی با خود مدیرعامل است، خاطرنشان كرد: آن افرادی كه بی گناه با تصمیم نادرست مدیریت قبلی بركنار شدند باید با بررسی دوباره به كار خود بازگردند و اگر مقرر است از نیروی جدید استفاده گردد تلاش بر بهره گیری از مردم ساكن اطراف كارخانه باشد كه تمامی آلودگی هایش را تحمل می كنند و حق دارند از مزایای آن هم بهره ای ببرند.

وی ارتقاء فعالیت ها و محصولات شركت آلومینیوم المهدی هرمزال را سبب خشنودی هر هرمزگانی دانست و عنوان كرد: خیلی زحمت ها كشیده شد كه به مردم و مسئولان تفهیم شود كه واگذاری صحیحی نبوده و پشت آن فساد و آلودگی بوده است و از اینكه كارخانه به مپنا واگذارشده قلبا خوشحال هستم چون می دانم مپنا به دنبال تضییع حقوق كارگران نیست.
1398/02/22
13:52:43
5.0 / 5
4751
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش