فرماندار میناب:

برای مقابله با قاچاق سوخت نیاز به ساماندهی فروش آن داریم


برای مقابله با قاچاق سوخت نیاز به ساماندهی فروش آن داریم فاما كیش: فرماندار شهرستان میناب با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه خلیج فارس، از فعالیت های خبرنگاران و عكاسان این دفتر بازدید كرد و پاسخگوی سوالات خبرنگار ایسنا شد.


محمد احمدی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: مجموعه دستگاه های حاضر در شورای مدیریت بحران، شوراها و دهیارها، كشاورزان دست به دست هم دادند و در مقابل حمله ملخ ها كاری جمعی صورت گرفت.
حمله ملخ ها می تواند لطمه های بسیاری به اقتصاد مردم میناب وارد كند
وی افزود: عملكرد همه در مبارزه و مقابله قابل تحسین بود، كار ردیابی ملخ ها به سبب میدانی بودن رصدها كار بسیار سختی بود، سم پاشی ها باز توسط ماشین ها، تراكتورها و هواپیماهای سم پاش ملخی صورت گرفت.
فرماندار شهرستان میناب اشاره كرد: بزرگ ترین ظرفیت اقتصادی میناب بر پایه كشاورزی آن است، سپس خشك سالی های زیاد و مساله فروچاله ها، حمله ملخ ها در صورت عملكرد نامناسب لطمه های بسیاری به اقتصاد مردم میناب وارد می شود.
احمدی عنوان كرد: سد استقلال میناب با ۲۶۰ میلیون مترمكعب ظرفیت از ظرفیت های بزرگ استان هرمزگان و شهرستان میناب است، آب شهرستان میناب، بندرعباس و چاه های پایین دست وابسته به این سد هستند كه در بارندگی های اخیر حجم قابل قبولی از آن آبگیری شد.
پیگیر تخصیص حق آبه سد سرنی به كشاورزان مینابی هستیم
وی اشاره كرد: سد سرنی باز در مرحله آبگیری بوده و ظرفیت آبی جدیدی است، كشاورزان میناب به دنبال حق آبه سد سرنی هستند و استاندار هرمزگان باز پیگیری های لازم را در این خصوص انجام داده و تصمیم نهایی با وزارت نیرو است.
فرماندار شهرستان میناب افزود: استاندار هرمزگان باز معتقد می باشد آب سد سرنی باید برای مصرف شرب و كشاورزی منطقه استفاده شود، هرچه استفاده بیشتری از آب از سدها شود و برداشت از چاه ها كمتر باشد، مخاطرات دشت میناب كاسته می شود.
احمدی بیان كرد: پروژه سه هزار هكتاری در اراضی شمال شهرستان میناب كار شده كه نیاز آبی این اراضی ۲۲ میلیون مترمكعب پیش بینی شده است، ۹۴۶ هكتار باز به طرح اضافه شده و نیاز به تخصیص آب بیشتری دارد؛ با طراحی آبیاری نوین در این اراضی از ۲۲ میلیون مترمكعب نیاز آبی ۷ میلیون مترمكعب آن كاهش یافته و صرفه جویی بسیاری در منابع آبی شده است.
وی افزود: هم اكنون ۱۳ میلیون مترمكعب آب به اراضی شمال شهرستان میناب تخصیص داده شده كه با اضافه شدن ۹۴۶ هكتار دیگر به این اراضی ۱۵ میلیون مترمكعب تخصیص آب خواهیم داشت.

در حال مهیا شدن برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس هستیم
فرماندار شهرستان میناب درباب آمادگی شهرستان میناب در برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران بعنوان مركزیت شرق هرمزگان اضافه كرد: اصل مشاركت مدنی مردم در انتخابات است كه در تعیین سرنوشت خود مشاركت می كنند.
احمدی اظهار نمود: نظام جمهوری اسلامی بر پایه دموكراسی بوده و همیشه آرای مردم از رأی به جمهوری اسلامی تا مجموعه انتخابات مختلفی كه برگزار می شود، تعیین كننده سرنوشتشان بوده است.
وی ادامه داد: مجریان و دست اندركاران باید بدانند رأی مردم حق الناس است و باید از آرای مردم در چهارچوب قوانین پاسداری كنند؛ شروع پروسه انتخابات بر پایه روزشماری مشخص است و تاریخ های مشخص اقداماتی كه باید صورت گیرد انجام می شود.
فناوری نقش مهمی در اجرای پروسه انتخابات دارد
فرماندار شهرستان میناب افزود: هم اكنون دستور تشكیل ستاد انتخابات شهرستان ها صادر شده كه ما اعضای ستاد شهرستان خودرا مشخص كردیم و جلسه ای تعاملی با شورای نگهبان داشتیم كه هم نقاط ضعف گذشته را لطمه شناسی نماییم و هم اینكه انتخابات خوبی برگزار نماییم و در حال محیا شدن هستیم.
احمدی اشاره كرد: چون فناوری نقش مهمی در اجرای پروسه انتخابات دارد با مخابرات استان هماهنگی های لازم انجام شده تا به نقاط مختلف شهرستان رفته و روستا به روستا شرایط مخابراتی را بررسی نمایند تا بتوانیم انتخابات را به صورت آنلاین برگزار نماییم و اگر مسئله ای وجود دارد تا زمان انتخابات رفع نماییم.
وی عنوان كرد: میناب مركز حوزه انتخابیه شرق استان است و ثبت نام داوطلبین و شمارش مجموع آرای شهرستان های منطقه به میناب آمده و در فرمانداری میناب انجام می شود.
ضرورت ایجاد پایگاه دوم آتش نشانی برای شهر میناب بدیهی است
فرماندار شهرستان میناب درباب خدمات آتش نشانی این شهرستان و ضرورت افزایش تجهیزات و پایگاه های آن اشاره كرد: یكی از تهدیدهای شهرستان میناب دارد خشك شدن باغات است، فاصله بین باغات و روستاها باز خیلی كم است و با بارندگی هایی كه امسال داشتیم موجب رشد علف ها شده و یك فیلتر روشن سیگار می تواند فاجعه و بحرانی را درست كند.
احمدی افزود: تعدادی پایگاه آتش نشانی در سطح شهرستان میناب داریم اما باید پایگاه دوم آتش نشانی در شهر میناب ایجاد شود، لزوم ایجاد پایگاه دوم آتش نشانی برای شهر میناب بدیهی است، ما در مرحله مكاتبه، مذاكره و پیگیری هستیم و امیدواریم اعتباری برای این مسئله گذاشته شود.

با بهره برداری از آب شیرین كن بندرعباس انتقال آب سد استقلال به بندرعباس به صفر می رسد
وی اشاره كرد: سال قبل هیچ تخصیصی از سد میناب برای كشاورزی را نداشتیم، امسال ۲۰ میلیون مترمكعب از آب سد استقلال به باغات میناب تخصیص داده شد و بالقطع باغات ما نسبت به سال های گذشته زنده می شود و امیدواریم سال پرثمر و محصولی داشته باشیم.
فرماندار شهرستان میناب بیان كرد: سیاست این است كه از ظرفیت سدها استفاده بیشتری شود، تا برداشت از چاه ها متوقف شود، استاندار هرمزگان همیشه در این زمینه پیگیر بوده است و معتقد می باشد با بهره برداری از آب شیرین كن بندرعباس انتقال آب سد استقلال به بندرعباس به صفر می رسد.
احمدی ابراز كرد: شهرك صنعتی میناب در سال قبل پیشرفت خوبی داشته و كارگاه های بسیاری آغاز به فعالیت نموده اند، كارخانه تولید خوراك آبزیان، كارگاه های تیرچه بلوك، میلگرد، تولید كارتن و بسیاری صنایع كوچك در حال فعالیت هستند و فاز دوم این شهرك باز كلنگ زنی شده است.
برای مقابله با قاچاق سوخت نیاز به ساماندهی فروش آن داریم
وی درباب بحث قاچاق سوخت در بنادر شهرستان میناب افزود: كل استان و نوار ساحلی درگیر مسئله قاچاق سوخت است و این مسئله تنها مختص میناب نیست و تنها تصویر میناب در این زمینه بیشتر مخدوش شده است؛ با اقداماتی كه تابحال صورت گرفته كاهش قابل توجهی در زمینهٔ قاچاق سوخت داشته ایم.
فرماندار شهرستان میناب اظهار نمود: باید برای مقابله با قاچاق سوخت در استان هرمزگان باید تصمیمی برای ساماندهی فروش سوخت صورت بگیرد، برای مثال سهمیه ای برای مرزنشینان در نظر گرفته شود و هركس سهمیه خودرا به فروش برساند و با این نوع ساماندهی از بسیاری واژگونی ها، تلفات، درگیری ها و نارضایتی ها جلوگیری می شود.

افتتاح بازارچه تخصصی ملوانی قطعات خودرو در زهوكی میناب
احمدی اضافه كرد: هم اكنون سه بازارچه مرزی در شهرستان میناب فعال می باشند، بازارچه تیاب كه در زمینهٔ مواد غذایی فعالیت دارد كه متأسفانه به سبب نوسانات ارز رونق سابق را ندارد، بازارچه تخصصی ملوانی قطعات خودرو در زهوكی میناب را داریم كه فعال است و هنوز افتتاح نشده و در كشور منحصربه فرد است، در كرگان باز بازارچه مرزی دیده شده كه محوطه سازی آن در حال انجام است؛ ظرفیت بندری كرگان هنوز فعال نیست و نیاز به زیرساخت های زیادی برای فعالیت بیشتر دارد.
فرماندار شهرستان میناب اشاره كرد: امسال همچون سال های گذشته جشنواره انبه و یاسمین برگزار می گردد كه برگزاری آنرا به پس از ماه رمضان و در اواخر خردادماه موكول كرده ایم.
گفت وگو از: لیدا رضایی، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج فارس

منبع:

1398/02/23
15:35:51
5.0 / 5
4353
تگهای خبر: آب , بازار , بنادر , بندرعباس
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش