پای درد دل های یك قاچاقچی سابق


پای درد دل های یك قاچاقچی سابق به گزارش فاما كیش «بلبل» را نشانده و با لباسی از صدف و كامواهای رنگی تزئینش كرده است. غذایش را با حوصله مشت مشت می كند و داخل دهانش می گذارد. او هم رفیقش هست و هم پسرش، هم همسرش هست و هم دخترش و در واقع همیشه همراهش است.آقا غلام، یك شتر نر و هشت ماده دارد. با «بلبل»، محبوب ترین شترش به ساحل جزیره ناز در قشم می آید تا به گردشگران سواری بدهد. برای هر دور ۱۰ هزار تومان می گیرد و برخلاف ساربان های دیگر برای آنكه شترش روی زمین بشیند به زانویش نمی كوبد. «بلبل» حرف صاحبش را خوب می فهمد و با دستور او به سختی می نشیند. محلی ها می گویند نشستن و برخاستن زیاد، شترها را اذیت می كند. بنابراین تن به این كار نمی دهند و صاحبانشان مجبور می شوند با پا به زانوهایشان بكوبند تا حیوان بنشیند.

صاحب بلبل ۶۰ ساله است و با سه همسر و ۲۰ فرزندش در روستای «زیرانگ» جزیره قشم زندگی می كند. روستای آنها حدود پنج كیلومتری از جزیره ناز فاصله دارد. شغل اصلی او صیادی است اما مجبور است برای گذراندن زندگی كارهای دیگری هم انجام دهد. شترهای آقا غلام در بیابان می چرخند اما بلبل برای او چیز دیگری است و به قول خودش همه كس اوست؛ چون همیشه همراهش است اما پسرهایش وقتی زن گرفتند، رفتند و تنهایش گذاشتند.

همراه همیشگی آقا غلام، هشت ساله است. روی گوشش پلاك زردرنگی بسته شده كه نشان داده است شتر بیمه است. آقا غلام سالانه ۵۰۰ هزار تومان حق بیمه پرداخت می كند. صاحب بلبل بنا به رسم محلی ها كه حیوان را داغ می كنند تا علامتی برای شناسایی آن باشد، اسم شترش را با حنا روی گردن حیوان نوشته است.
آقا غلام به جای اینكه حیوان را داغ كند، اسم بلبل را روی گردنش حنا گذاشته است

1398/02/27
13:23:45
5.0 / 5
4670
تگهای خبر: بیمه , جزیره قشم , ساحل , قشم
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش