كارناوال اشك!


كارناوال اشك! به گزارش فاما كیش فقط اتفاقی ساده نبود. پرونده ی قتل میترا استاد، به تنهایی ابعاد فاجعه را جابه جا كرد.


بدتر از همه این كه حواشی از متن سبقت گرفته اند، جناح های سیاسی هم به میدان آمده اند و از این نمد كلاهی می خواهند. اگر نگاهی به فضای مجازی بیندازید در می یابید كه حدودا به عدد نفوس كشور، وكیل مدافع و دادستان و قاضی و هیأت منصفه و حتی جلاد داریم. بدتر از همه، رسانه ی ملی هم با عملكرد خام خود به كاراناول غمگینی كه هر لحظه آشفته تر می شود دامن زد.

چنین است كه من بنا ندارم وارد ماهیت جرم شوم یا شخصیت مرحومه و شوی پریشان او را تحلیل كنم و مثل شعبده بازی ماهر، از كلاهم پرستویی بیرون بكشم و همه را به تماشای این جشن دیوانه وار فرا بخوانم. نقد رفتار مضحك رسانه ی ملی و زنهار به ارتش سری توییتر هم سودی ندارد. نمی توان ناظران را خاموش كرد. كار خویش را كرده اند و آبی است كه ریخته، پس نهیب چون منی بی فایده است.

خطر واقعی جای دیگری است. دو خانواده ی شوریده، كه یكی عزادار است و دیگری مبهوت، تحت فشار سنگین این مصیبت؛ هر كدام چیزی می گویند و پی درپی یكدیگر را به تقصیر و قصور متهم می كنند. البته واضح است كه رسانه های زرد و حتی برخی از جناح های سیاسی از این رویه راضی باشند پس مخاطب من در این یادداشت فقط این دو خانواده است: خانواده مرحوم استاد (فرزند داغدیده اش، مادرش و پدر و برادرش)و همسر و دختر آقای نجفی

به هر دو صمیمانه تسلیت می گویم و عاجزانه خواهش می كنم سكوت كنید. به رسانه های حقیقی و مجازی بی تفاوت باشید و صبر پیشه كنید. آن چه پیش آمده، می تواند صدبار بدتر شود اگر به جنگی بی نتیجه با هم بیاویزید و ناخواسته، حرفی بزنید كه داغ تان را عمیق تر كند و مولد كینه و نفرت شود. این پرونده، می تواند پایانی بهتر از آغازش داشته باشد اگر هر دو خانواده بپذیرند كه خوددار باشند و سكوت كنند. تبعات این ستیز لفظی، نقش مخرب خویش را در پرونده های مختلف جنایی نشان داده. باید اجازه داد كه پرونده در مسیری طبیعی جلو برود. صحبت های هر دو طرف شنیده خواهد شد اما شاید صدمه ناشی از این مجادلات لفظی، به آسانی التیام نپذیرد. خواهش می كنم صبور باشید. بله. قبول دارم. كار دشواری است. همه مبهوت اند چون این ماجرا، اتفاقی ساده نبود.

1398/03/23
18:45:38
5.0 / 5
4983
تگهای خبر: آب , ماهی
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش