توفان در زابل به ۱۱۵ كیلومتر بر ساعت رسید


توفان در زابل به ۱۱۵ كیلومتر بر ساعت رسید فاما كیش: ایرنا نوشت: رئیس شبكه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز شدت توفان در شمال این استان افزایش یافت و سرعت آن به ۱۱۵ كیلومتر بر ساعت رسید.


محمود دیانتی تصریح كرد: وزش توفان شدید شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه زابل را تا ۵۰۰ متر كم كرد و باعث شد تا غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۳۸۶۳ میكروگرم بر متر مكعب معادل ۲۶ برابر حد مجاز برسد.
وی افزود: وزش باد شدید و گرد و خاك در سایر شهرستان های شمالی سیستان و بلوچستان نظیر زهك، هیرمند و هامون هم ادامه یافت و باعث كاهش شدید دید افقی و كیفیت هوا در این مناطق شد.
رئیس شبكه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه كرد: وزش بادهای ۱۲۰ روزه از اواخر وقت سه شنبه در شمال استان شدت یافت و امروز در شدیدترین حالت نسبت به سه روز اخیر قرار گرفت.
وی بیان كرد: بر مبنای خروجی نقشه های پیش یابی و مدلهای جوی همچنان وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان ادامه دارد. دیانتی تصریح كرد: وزش بادهای شدید در بعضی نقاط شمالی سیستان و بلوچستانمنجر به تشكیل توفان گرد و خاك و توفان شن می شود كه پیامد آن كاهش شدید دید، كاهش كیفیت هوا و اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل و افزایش غبار در زاهدان و سایر نقاط استان است.
وی خاطرنشان كرد: سفارش می شود بیماران قلبی و تنفسی، كودكان و سالمندان از ترددهای غیر ضروری در مناطق تحت تاثیر طوفان اجتناب كنند. ۴۷۴۷


منبع:

1398/05/20
13:55:54
5.0 / 5
3989
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش