اعلام دلیل تاخیر در اطفای حریق ارسباران


اعلام دلیل تاخیر در اطفای حریق ارسباران به گزارش فاما كیش ایسنا نوشت: به دنبال آتش سوزی رخ داده از روز دوشنبه هفته پیش (۲۸ مردادماه) در جنگل های ارسباران، مدیر كل محیط زیست استان آذربایجان شرقی با تاكید بر مهار حریق در این منطقه اظهار داشت: هم اكنون لكه گیری خاكسترها در حال انجام می باشد.حمید قاسمی اظهار داشت: آتش در ارسباران خاموش شده است اما نیروها هنوز در منطقه حضور دارند و تلاش دارند از راه بالگرد مناطقی را كه خاكستر دارند، لكه گیری كنند.
وی تصریح كرد: در اطفای آتش سوزی ارسباران، مشكل ما نبود بالگرد بود چونكه نمی توانستیم نسبت به مهار قطعی آتش در بعضی نقاط اقدام نماییم چون خاكستر باقی مانده با وزش باد شعله ور می شد. خوشبختانه روز گذشته (اول شهریور) بالگرد را تحویل گرفتیم و هم اكنون در حال فعالیت در منطقه است.
مدیر كل محیط زیست استان آذربایجان شرقی در پاسخ به این پرسش كه چه مساحتی از ارسباران گرفتار حریق شده است؟ اظهار داشت: به علت شیب و صعب العبور بودن برخی نقاط هنوز نمی توانیم نظر قطعی در اینباره بدهیم اما بزودی بررسی های كارشناسی در این زمینه انجام و اطلاع رسانی می شود.
قاسمی همینطور در مورد عمدی بودن آتش سوزی ارسباران اظهار داشت: دستگاه های نظارتی در حال بررسی مبحث هستند و پس از تكمیل تحقیقات مشخص می شود كه چند درصد آتش سوزی عمدی و چند درصد به صورت طبیعی بوده است.
از روز دوشنبه هفته پیش حریق در جنگل های ارسباران شروع و گسترده شد تا اینكه پس از گذشت چهار روز بامداد روز گذشته مهار گشت. روز گذشته حمید ظهرابی - معاون محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست، تصریح كرد: درختان ارسباران صدمه جدی دیده اند. وی همینطور از عمدی بودن حریق در ارسباران اطلاع داد و اظهار داشت كه چند فرد مشكوك دستگیر شده اند.
۴۷۲۳۷

1398/06/05
13:20:58
5.0 / 5
4299
تگهای خبر: سازمان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش