درخواست یك كمپین مردمی:

به داد كوه های ملایر برسید


به داد كوه های ملایر برسید فاما كیش: كمپین نجات كوه گرمه مردم شهرستان ملایر، برای نجات این كوه از محمدرضا تابش رئیس كمسیون مجلس شورای اسلامی و عیسی كلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست استمداد طلبید.


به گزارش فاما كیش به نقل از خبر آنلاین، كمپین مردم شهرستان ملایر كه تابحال بیشتر از ۲ هزار نفر از مردم این شهرستان به آن پیوسته است در نامه هایی به تابش و عیسی كلانتری، سایر اقدامات خود برای جلوگیری از تداوم نابودی كوه گرمه را منتشر نمود.
كوه گرمه و كوه دیگری به نام كوه سرده شهر تاریخی ملایر را در بر گرفته و بتازگی با برداشت سنگ و انفجارات تخریبی بدون ملاحظات زیست محیطی مورد هجوم قرار گرفته و تنوع گیاهی و جانوری این منطقه را به سمت نابودی سوق داده است. كوهی كه میلیونها سال سرسبز و زیبا و استوار وسرافراز دامان پرمهرش زندگی بخش گیاهان وجانوران وانسانها بود بواسطه ایجاد چند كارخانه تولید شن وماسه وآسفالت درحال ازبین رفتن است.
پوشش گیاهی در بخشهای عظیمی از كوه گرمه ملایر نابود شده و سروصدای انفجار و ماشین الات صنعتی حیوانات وپرندگان را از این زیستگاه فراری داده است و صدای كپك وسینه سرخ ودم جنبانك جای خود رابه صدای گوشخراش دستگاه های سنگ شكن داده است شكل كوه به شكلی وحشتناك تغییر كرده وایجاد پرتگاههای فراوان ورزش كوه نوردی را دراین منطقه به خطر انداخته است. تشكیل این كمپین یك حركت مردمی است برای جلوگیری از مرگ بیشتر كوه گرمه زیبا وبرگشت حیات وزندگی به كوه. كمپین مردم ملایر با انتشار اطلاعیه ای در كانال خود، خلاصه ای از فعالیت های كمپین از زمان شكل گیری تابحال را به شرح زیر اعلام نمود:
۱. مراجعه به فرمانداری و حضور در دفتر بخشدار مركزی و معاون عمرانی وشرح ماوقع واعلام نارضایتی مردم ازتخریب كوه گرمه وآسیب به محیط زیست
۲. اعلام عضوگیری برای هیئت موسسین ngo دركمپین وثبت نام اعضای داوطلب
۳. ارائه نامه درخواست ثبت انجمن حامیان محیط زیست ملایر به فرمانداری
۴. ملاقات با جناب آقای كاظمی مسئول حقوقی كمیسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی ونماینده مردم ملایر باحضور برخی از اعضای كمپین واهالی ازناو.
۵. مراجعه به محیط زیست و گفتگو با آقای گودرزی كارشناس پایش
۶. ملاقات با رئیس اداره محیط زیست ملایر
۷. دوبار ملاقات با معاون اداره صمت ملایر
۸. دوبار ملاقات با كارشناس ومعاون اداره منابع طبیعی
۹. ملاقات ودیدار با جناب احد آزادیخواه نماینده محترم مردم درمجلس وحضور روسای محیط زیست ومنابع طبیعی در این جلسه
۱۰. پیگیری جناب كاظمی با ارسال نامه ای باامضای ایشان به عنوان مسئول فراكسیون محیط زیست و محمدرضاتابش رئیس این فراكسیون به دكتر كلانتری معاون رئبس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست كشور
۱۱. ارائه نامه درخواست استعلام از ادارات صنعت ومعدن و محیطزیست ومنابع طبیعی درباب وضعیت برداشت از كوه به نمایندگان محترم ملایر در مجلس شورای اسلامی ۲۳۵۲۳۲


منبع:

1398/06/12
19:11:49
5.0 / 5
4640
تگهای خبر: سازمان , صنعت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش