مشاور وزیر در امور توسعه زیربنایی و طرح های ویژه راه و شهرسازی:

كریدور ساحلی جنوب كشور تا اختتام دولت دوازدهم تكمیل می شود


كریدور ساحلی جنوب كشور تا اختتام دولت دوازدهم تكمیل می شود به گزارش فاما كیش مشاور و نماینده وزیر راه و شهرسازی با اشاره به تكمیل كریدور ساحلی جنوب اظهار داشت: طبق برنامه ریزی انجام شده با تامین مالی بخش هایی از این كریدور، تا اختتام دولت دوازدهم به اتمام می رسد.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، سیدحسین میرشفیع اظهار داشت: این كریدور به طول هزار و ۶۴۶ كیلومتر از مرز شلمچه شروع می شود و تا گواتر در سیستان و بلوچستان ادامه دارد. بیشتر از ۵۰ درصد این كریدور در استان هرمزگان قرار دارد. با تامین مالی بخش هایی از این كریدور در راه بندرلنگه تا بندرعباس و در شهرستان های چابهار و جاسك تا دو سال آینده تكمیل می شود.
مرتضی باقری مشاور و دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی نیز اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی بعنوان وزیر معین استان هرمزگان انتخاب شده است و مقرر است به صورت منظم جلساتی با حضور ایشان در استان اجرا شود و مسائل مختلف اقتصاد مقاومتی در استان پیگیری شود خصوصاً در بحث حمل و نقل و مسكن كه خوشبختانه استان هرمزگان ظرفیت های بسیاری در مودهای مختلف حمل نقلی را داراست و می بایست این موارد پیگیری شود.
مشاور ویژه وزیر راه و شهرسازی همین طور اشاره كرد: هم اكنون ۱۰ درصد ظرفیت بار در بندرشهیدرجایی بوسیله خط ریلی جابه جا می شود كه با برنامه های پیش بینی شده این ظرفیت تا اختتام دولت دوازدهم به ۳۰ درصد می رسد.
كمربندی شهرهای بندرلنگه و بندرخمیر اختتام سال ۹۸ به اتمام می رسد
مدیر كل راه و شهرسازی هرمزگان نیز در این دیدار با اشاره به اینكه كریدور ساحلی جنوب كشور شامل هزار و ۶۴۶ كیلومتر در استان های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان است، اظهارداشت: مسیر كریدور در هرمزگان به طول ۸۷۰ كیلومتر است كه تابحال ۷۰ درصد آن به بهره برداری رسیده است.
آرش رضایی اضافه كرد: كمربندی شهرهای بندرلنگه و بندرخمیر نیز در دست ساخت است كه تا اختتام امسال به بهره بردرای می رسد.
مدیركل راه و شهرسازی با اشاره به بهسازی محور میناب – سیریك – جاسك بیان داشت: طول كل محور ۲۲۰ كیلومتر است كه تابحال ۲۱۷ كیلومتر بهسازی شده و به بهره برداری رسیده است و ۳ كیلومتر نیز در حال اجرای عملیاتاست.
آرش رضایی افزود: در محور میناب – جاسك تعداد ۶ دستگاه پل با مجموع طول دهانه بیشتر از ۱۰ متر، شامل پل چلپی، پلهای خرگوشی، پل تبركن، پل گرازو و پل بهمدی به بهره برداری رسیده است و۹ دستگاه پل نیز شامل پل جاسك كهنه، كوییك ۲ و ۳، تاشكن، باغان، نگر ۱ و ۲، كنگان و گروك هم اكنون در محل آبنماهای حادثه خیز این محور در حال راه اندازی می باشند.
فریدون همتی استاندار هرمزگان نیز در ادامه به وضعیت راه های روستایی در هرمزگان اشاره نمود و بیان داشت: ساخت راه روستایی در شهرستان بشاگرد از میانگین استانی و كشوری پایین تر است و این شهرستان نیازمند هزار و ۶۰۰ كیلومتر راه روستایی است.
وی همین طور خواهان بهسازی محور سیاهو به احمدی توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای شد.
وی اظهار داشت: مقرر است وزیر راه هر ماه در جلسه هماهنگی ستاد اقتصاد مقاومتی در استان حضور داشته باشد.
استاندار هرمزگان درباب طلب پیمانكاران حوزه راه اظهار داشت: در صورت درخواست پیمانكاران برای دریافت تسهیلات دولت ضمانت آنها را بر عهده می گیرد و بدهی آنها تهاتر می شود.


منبع:

1398/07/06
23:00:51
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: آب , بندرعباس , بوشهر , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش