مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان:

معنویت همراه با آموزش ارتقاء یابد، مدیرمدرسه كانون تحول است


معنویت همراه با آموزش ارتقاء یابد، مدیرمدرسه كانون تحول است به گزارش فاما كیش مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان اظهار داشت: طبق سند تحول نظام آموزش و پرورش، آموزش علمی باید همراه با تقوا باشد ودر كنار مسایل علمی باید به رتبه تربیتی دانش آموزان نیز توجه كرد.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، موسی دادی زاده سرخائی عصر یكشنبه در جمع مدیران مدارس شهرستان میناب با تبریك بازگشایی مدارس گفت: سال تحصیلی جاری را با شعار «پوشش تحصیلی، ارتقاء كیفیت آموزشی و آموزش تمام ساحتی» برای استان هرمزگان آغاز كردیم واین شعار برگرفته از گام دوم جمهوری اسلامی در مسیرتوسعه پایدار وبنا برفرمایش مقام معظم رهبری و مطابق سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش است. امید است همكاران در تحقق آن كوشا باشند.
وی افزود: باید تمام شش ساحت های آموزشی و تربیتی دانش آموزان به موازات همدیگر مورد توجه گردد و مدارس مسئول تربیت همه جانبه هستند. ما درمدارس فقط مسئول معدل و نمره بچه ها نیستیم بلكه باید بدنبال آن باشیم كه معنویت دركنارآموزش رشد یابد.
دادی زاده با انتقاد ازدیدگاه جامعه و خانواده ها به آموزش و ارتقاء تك بعدی دانش آموزان، اضافه كرد: تابحال ساحت آموزشی دانش آموزان مورد توجه والدین قرار گرفته و به مسائل مهمی همچون ساحت معنویت، نماز، ادب، زیبا شناختی، تربیت بدنی، تربیت اجتماعی، مسائل زیست محیطی و طبیعت كمترمی پردازند و از آن غافل می شوند.
مدیر كل آموزش وپرورش هرمزگان اشاره كرد: دانش آموزان در كنار علم آموزی و كسب دانش، باید در سایر زمینه های تربیتی نیز رشد كند. بطور مثال، هنر نه گفتن را در درون مدرسه باید بیاموزد و باید یاد بگیرد كه فكر كند و پاسخ مناسب بدهد تا معظلات اجتماعی ما كم شود.
این مسئول، آموزش مهارت های زندگی در جامعه امروزه را از اولویت های آموزش در مدارس برشمرد و تصریح كرد: مطابق منویات مقام رهبری در جلسه معلمان سراسر كشور، دستگاه تعلیم و تربیت باید زمینه ای فراهم سازد كه كسب مهارت در اولویت قرار گیرد و آموزش های مهارتی در كلاس درس افزایش یابد.
دادی زاده نقش مدیران مدارس را در اجرای برنامه تحول نظام تعلیم و تربیت كشور مهم دانست و اظهار داشت: كانون تحول مدرسه، مدیر مدرسه است و وجود مدیران پرتلاش، خلاق پویا می تواند مسیر تحقق برنامه های مدرسه را به سمت پیشرفت تغییر دهد و جایگاه تربیت آموزشی و پرورشی مدارس ما را ارتقاء دهد.
وی افزود: در كنكور ۹۸ دختران هرمزگان سه برابر و پسران یك و نیم برابر نسبت به سال گذشته، رشد در جایگاه و تراز علمی داشتند كه نتیجه آن كسب حداكثری سهمیه دانشگاه فرهنگیان برای نخستین بار در استان بود.
سكاندار تعلیم و تربیت استان هرمزگان اظهارداشت: در ادوار گذشته ما در المپیادها جایگاهی نداشتیم ولی در سال تحصیلی گذشته مدال های زیادی را در فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری كسب كردیم كه مدال طلا و نقره المپیاد زیست فناوری و ریاضی همچون آنها هستند كه در این موفقیت ها همه فرهنگیان، اولیاء و خیرین بر اساس جایگاه و نقشی كه ایفا می كنند، دخیل هستند.


منبع:

1398/07/08
20:51:22
5.0 / 5
4784
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش