فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس:

بیشتر از ۵۰ هزار نفر در هفت ماهه اول سال ۹۸ دستگیر شدند


بیشتر از ۵۰ هزار نفر در هفت ماهه اول سال ۹۸ دستگیر شدند به گزارش فاما كیش فرمانده انتظامی شهرستان بندرعباس اظهار داشت: مجموع دستگیری ها در هفت ماهه سال ۹۸، ۵۰ هزار و ۳۸۶ نفر بوده است كه ۳۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، سرهنگ محمداسماعیل مشایخ ظهر یكشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی كه در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس برگزار گردید تصریح كرد: در هفت ماهه سال ۹۸ با اقدامات مناسبی كه انجام شد و حمایت های تمام ارگان ها در مشاركت با ایجاد امنیت می توان این ادعا را كرد كه رضایتمندی مناسبی در حوزه امنیت حاكم است.
وی با ذكر این نكته كه با عنایت به اینكه وظیفه پلیس برقراری امنیت با همكاری نهادهای مختلف است، عنوان كرد: از تمام نهادهایی كه نیروی انتظامی را در تامین امنیت یاری می كنند قدردانی می كنم.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس خاطرنشان كرد: در هفت ماهه سال جاری به نسبت دوره مشابه سال قبل شاهد كاهش ۲۶ درصدی جرایم در شهرستان بندرعباس هستیم.
سرهنگ مشایخ اظهار داشت: بیشتر از دو هزار و ۴۳۷ فقره معادل ۸۵ درصد سرقت ها كشف شده است كه نسبت به سال قبل این رقم ۱۱ درصد رشد داشته است.
وی اظهار داشت: در هفت ماهه اول سال ۹۸ حدود سه هزار و ۸۸۰ نفر سارق دستگیر شده است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس با اشاره به اینكه جرایم خشن نسبت به سال قبل دو درصد كاهش داشته است، مطرح كرد: نسبت دستگیری ها در هفت ماهه اول سال ۹۸ نسبت به دوره سال قبل ۲۲ درصد افزایش داشته است.
سرهنگ مشایخ اظهار داشت: در سال ۹۸، سرقت مسلحانه در شهرستان بندرعباس ۱۱ درصد كاهش پیدا كرده است.
وی تصریح كرد: ارتكاب شرارت و چاقو كشی در شهرستان بندرعباس نسبت به دوره قبل ۴۰ درصد كاهش پیدا كرده است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس تشریح كرد: در این مدت هفت ماهه ۱۰ فقره پرونده قتل كشف شده است كه ۱۶ نفر در این رابطه دستگیر شده اند.
سرهنگ مشایخ تصریح كرد: بیشتر از شش هزار نفر در این مدت شهروندان بیگانه دستگیر شده اند.
وی عنوان كرد: در سال ۹۸، ۷۶۷ متهم مجرم فراری دستگیر شده اند كه شاهد افزایش ۲۳ درصدی نسبت به سال قبل هستیم.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس با ذكر این نكته كه ۴۴ درصد جمع آوری معتادین متجاهر نسبت به سال قبل افزایش داشته است، خاطرنشان كرد: در این مدت ۲۰۷ نفر قاچاقچی و هزار و ۵۶۸ نفر خرده فروش دستگیر شده اند.
وی اظهار داشت: ۷۳۷ پرونده كالای قاچاق در شهرستان بندرعباس تشكیل شده است كه در این راستا ۲۹۷ نفر دستگیر، ۷۸۱ دستگاه خودرو و هشت فروند شناور مصادره شدند.
سرهنگ مشایخ اظهار داشت: ارتقاع امنیت اجتماعی یكی از طرح هایی است با هماهنگی مقام قضایی در حال انجام می باشد و یكی از موفقیت های فرماندهی شهرستان بندرعباس به حساب می آید.
وی تصریح كرد: مجموع دستگیری ها در هفت ماهه سال ۹۸، ۵۰ هزار و ۳۸۶ نفر بوده است كه ۳۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس بیشترین آمار دستگیری در شهرستان بندرعباس را مربوط به معتادین و سارقان برشمرد و تشریح كرد: با عنایت به موقعیت جغرافیایی شهرستان بندرعباس معتادانی از استان های مختلف وارد بندرعباس می شوند كه باید این مورد مدیریت شود.
سرهنگ مشایخ با بیان این نكته كه برای رسیدن به امنیت، مشاركت عمومی ضروری می باشد، تصریح كرد: با عنایت به اینكه شهر بندرعباس یك شهر مهاجرپذیر به حساب می آید می طلبد كه نهادهای دیگر استان هم با نیروی انتظامی همكاری داشته باشند كه خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی میان نهادهای استان هرمزگان و نیروی انتظامی حاكم است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس سرقت راه آهن را یكی از سرقت های بزرگ شهرستان دانست و خاطرنشان كرد: باند سارقین منزل كه از استان های دیگر وارد بندرعباس بودند دستگیر و متلاشی شدند.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس مطرح كرد: ۲۳ هزار و ۷۳ فقره پرونده در هفت ماه اول سال جاری تشكیل شده است كه نسبت به دوره قبل ۱۶ درصد كاهش پیدا كرده است.
سرهنگ مشایخ اظهار داشت: تا كنون ۹۷ هزار و ۷۱۴ نفر به صورت مستقیم به كلانتری های سراسر شهرستان بندرعباس مراجعه نموده اند.
وی تصریح كرد: ۶۶ هزار و ۱۶ تماس عملیاتی با ۱۱۰ انجام شده است كه نسبت به دوره قبل ۲۳ درصد رشد داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بندرعباس ۹۹ درصد از دستگیرشدگان را مرد اعلام نمود و تشریح كرد: یك درصد از تمام دستگیر شدگان افراد زیر ۱۴ سال، ۱۹ درصد افراد بین ۱۵ تا ۲۴ سال، ۵۸ درصد افراد بین ۲۵ تا ۳۹ سال و حدود ۲۲ درصد بیشتر از ۳۹ سال دارند.
وی با ذكر این نكته كه كشف مشروبات الكلی نسبت به سال قبل ۹ درصد افزایش داشته است، عنوان كرد: بیشتر از شش مورد از پایگاه های مهم تولید مشروبات الكلی در شهرستان بندرعباس منهدم شدند.
سرهنگ مشایخ اظهار داشت: كیف قابی در شهرستان بندرعباس نسبت به سال قبل ۱۵ درصد كاهش داشته است و ۵۳ عدد گزارش شده است.

1398/07/14
23:41:28
5.0 / 5
4544
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش