رئیس پارك علم و فناوری هرمزگان:

استفاده از سیستم بازچرخانی آب موجب كاهش ۷۰ درصدی مصرف خواهد شد


استفاده از سیستم بازچرخانی آب موجب كاهش ۷۰ درصدی مصرف خواهد شد به گزارش فاما كیش رئیس پارك علم و فناوری هرمزگان اظهار داشت: استفاده از سیستم بازچرخانی آب موجب كاهش 70 درصدی مصرف خواهد شد.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، علی فتی چهارشنبه شب در جلسه هم اندیشی با اساتید دانشگاه كه با محوریت لزوم توجه دانشگاهیان و بنگاه های اقتصادی و دانش بنیان به سوژه بهره وری و با حضور رئیس سازمان ملی بهره وری در پارك علم فناوری استان هرمزگان انجام شد گفت: سال ۹۲ فعالیت پارك علم و فناری استان هرمزگان آغاز شد و در حال حاظر ۳۸ شركت را در خود جای داده است.
وی عنوان كرد: یك پارك علم و فناوری تخصصی نیز با رویكرد فعالیت های دریا محور در قشم فعالیت می كند.
رئیس پارك علم و فناوری استان هرمزگان تصریح با ذكر این نكته كه جهت گیری شركت ها در امتداد ظرفیت های استان هرمزگان است، كرد: بیشتر از ۵۰ درصد از مدیران عامل شركت های موفق پارك علم و فناری هرمزگان خانم است كه نشان دهنده توانمندی بانون این منطقه است.
فتی تبدیل دانش به فناوری را شعار پارك علم فناوری هرمزگان دانست و مطرح كرد: ساختمان این پارك تا سال ۹۶ در تملك دانشگاه هرمزگان بود و مدتی پیش با همكاری معاونت علمی ریاست جمهوری این ساختمان به پارك علم و فناوری هرمزگان واگذار شد.
وی با ذكر این نكته كه دانشگاه هرمزگان بعد از دانشگاه صنعتی اصفهان دومین دانشگاهی است كه پارك علم و فناوری را در خود جای داده است، بیان داشت: مساحت ساختمان پارك علم و فناوری چهار هزار و ۱۳۵ متر است و زمین اصلی پارك با مساحت ۴۳ هكتار نیز در دانشگاه هرمزگان قرار دارد.
رئیس پارك علم و فناوری استان هرمزگان با بیان این نكته كه پارك علم و فناوری هرمزگان دارای ساختمان هوشمندی است، تشریح كرد: یكی از شركت های پارك تمام سیستم های ساختمان را هوشمند سازی كرده است و تا اواخر مهر ماه نیز گجت های باقی مانده نصب خواهد شد.
فتی پارك علم و فناوری هرمزگان را نخستین مجموعه ای دانست كه سیستم بازچرخانی آب را به وجود آورده است، گفت: با استفاده از سیستم بازچرخانی آب موفق خواهیم شد كه بیشتر از ۷۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی داشته باشیم.
وی با ذكر این نكته كه هر شبانه روزی یك منبع دو هزار لیتری آب پر خواهد شد كه با پروسه خاصی تصفیه می شود، عنوان كرد: تلاش شده است كه المان هایی كه در فناوری و بهره وری وجود دارد رعایت شود.
رئیس پارك علم و فناوری استان هرمزگان مناسب نبودن قیمت حامل های انرژی را یكی از اشكالات موجود در كشور دانست و اظهار داشت: پارك تجربه های مناسبی در حوزه های بازچرخانی آب دارد و آماده است كه تجربیات خودرا با دستگاه های دیگر به اشتراك بگذارد.

1398/07/18
14:30:34
5.0 / 5
4408
تگهای خبر: آب , بندرعباس , تخصص , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش