مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان:

دو آزمایشگاه نانو در جزیره قشم و بستك راه اندازی می شود


دو آزمایشگاه نانو در جزیره قشم و بستك راه اندازی می شود فاما كیش: مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اینكه الان 9 آزمایشگاه نانو در استان فعال می باشند، از راه اندازی و تجهیز دو آزمایشگاه نانو دانش آموزی در شهرستان های قشم و بستك آگاهی داد.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، موسی دادی زاده سرخائی ظهر چهارشنبه با بیان این خبر در جلسه شورای اموزش و پرورش استان هرمزگان، گفت: علم نانو یك دانش نوپا است كه مطابق اسناد بالادستی تأكیدات بسیار زیادی برای شناسائی این علم نوپا به دانش آموزان و والدین شده است.
این مسئول ادامه دارد: در سال تحصیلی ۹۴-۹۳ نخستین آزمایشگاه نانو در پژوهشسرای ناحیه یك بندرعباس به بهره برداری رسید و به تدریج شهرستانهای دیگر استان از آزمایشگاه نانو برخوردار شدند.
دادی زاده اضافه كرد: شهرستان های رودان، لنگه، سیریك، میناب، ناحیه یك، ناحیه دو، جاسك، خمیر و پارسیان جزو ۹ شهرستانی می باشند كه الان دارای آزمایشگاه نانو فعال دانش آموزی هستند.
مدیركل آموزش و پررش هرمزگان اضافه كرد: در سال تحصیلی جاری دو آزمایشگاه نانو در شهرستان های بستك و قشم به بهره برداری خواهد رسید و مجموع آزمایشگاه های نانو دانش آموزی استان هرمزگان به ۱۱ مركز خواهد رسید كه برای این منظور ۵۰ درصد از اعتبارات وزارت اموزش و پرورش و ۵۰ درصد نیز از اعتبارات استان استفاده خواهد شد.
دادی زاده ضمن تقدیراز همراهی همه دستگاهها با اهداف آموزش و پرورش، گفت: استان هرمزگان برای نخستین بار میزبان هفدهمین مسابقات علمی كاربردی هنرستانهای سراسر كشور است.
وی اضافه كرد: این مسابقات در بهمن ماه سال جاری با حضور قریب به ۴۰۰ نفر از هنرجویان، سرپرستان، داوران و عوامل اجرائی برگزارخواهد شد.
دادی زاده افزود: در این راستا ۹ هنرستان هدف گذاری شده است كه مسابقات رشته های كشاورزی در شهرستان رودان و مابقی در شهر بندرعباس برگزار می گردد.
مدیركل آموزش و پرورش هرمزگان، رشته های این مسابقات را ۳۷ عنوان برشمرد و اظهار داشت: سه رشته از ۳۷ رشته مسابقات به صورت المپیاد مهارتی انجام خواهد شد. ۳۴ رشته در زمینه های صنعت، كشاورزی، خدمات و هنر است.
این مسئول با اشاره به اینكه برای میزبانی مطلوب این مسابقات نیاز به همكاری دیگر دستگاهها و نهادهای دولتی و غیر دولتی استان هست، افزود: ۱۷۰ رشته در هنرستان های كشور تدریس می شود كه ازمجموع این رشته ها، ۵۷ رشته در استان هرمزگان دایر است. مسابقات ۲۰ رشته در هنرستان های شهر بندرعباس، شش رشته در هنرستان كشاورزی شهرستان رودان و ۷ رشته در سازمان فنی حرفه ای هرمزگان و آموزشگاه های آزاد شهر بندرعباس برگزار می شود.


منبع:

1398/08/01
17:16:19
5.0 / 5
4658
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش