مدیركل منابع طبیعی هرمزگان:

آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی كشور است


آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی كشور است به گزارش فاما كیش مدیركل منابع طبیعی هرمزگان اظهار داشت: آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی كشور است.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، امید ذاكری در هجدهمین جلسه ستاد صندوق توسعه ملی با حضور معاون آبخیزداری، روسای ستادی و رئیس شهرستان بندرعباس اضافه كرد: سازه های آبخیزداری منابع آبی كمكی برای ادامه حیات آبی كشور است و آبخیزداری نوعی پدافند غیرعامل در مدیریت منابع آبی كشور شمرده می شود.
وی عنوان كرد: عملیات آبخیزداری جزو ضروریات و نیازهای استانهای كم آب و جنوبی است و اجرای سازه های آبخیزداری خلق منابع آب جدید است.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به بیشتر از ۸ هزار سازه آبخیزداری در استان بیان داشت: این سازه ها سبب استمرار كشاورزی، تغذیه آب چشمه ها و كمك به اكوسیستم های طبیعی می شود.
ذاكری اظهار داشت: بارندگی های پیش رو پاییزه فرصت خوبی برای اثر بخشی پروژه ها و بهره گیری از ظرفیت سازه های ابخیزداری است. همه روسای ستادی و شهرستانها تلاش كنند پروژه های بیومكانیك و بیولوژیك بموقع اختتام یابد.
مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اضافه كرد: ظرفیت ضریب رواناب بالای استان هرمزگان سبب می شود اثر بخشی پروژه ها به خوبی دیده شود.
ذاكری با قدردانی از تلاش همه همكاران در اجرای سریع و اثربخشی پروژه ها اشاره كرد: همكاران با تلاش شبانه روزی اقدامات مفیدی انجام داده اند و نظارت ها بسیار عالی بوده است و دقت بیشتر صورت گیرد تا جاهایی كه حساسیت وجود دارد از بارندگی ها اثربخشی خوبی داشته باشد.
مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان با اشاره به بیانات استاندار هرمزگان مبنی برضرورت توسعه عملیات آبخیزداری اضافه كرد: استانداری هرمزگان آمادگی خودرا برای كمك به ساخت سازه های ابخیزداری اعلام نموده است و هر گونه كمبودها و تقاضا در زمینه راه اندازی سازه های آبخیزداری برای اعلام به استانداری هرمزگان بررسی شود.


1398/08/12
23:06:55
5.0 / 5
4427
تگهای خبر: آب , بندرعباس , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش