مدیر پروژه دامون ساحلی۲:

پروژه دامون ساحلی پیشرفت قابل توجهی دارد


پروژه دامون ساحلی پیشرفت قابل توجهی دارد به گزارش فاما كیش مدیر پروژه دامون ساحلی ۲ اظهار داشت: طی ۷ ماه پروژه دامون ساحلی ۲ از سقف ۱۲ به سقف ۲۱ رسید و امروز مرحله اسكلت بندی پروژه به پایان رسیده است.


هیراد غفوری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مراحل پروژه دامون ساحلی ۲ در جزیره كیش بیان داشت: از تمامی مدیران و مسؤلان سازمان منطقه آزاد كیش و شركت سرمایه گذاری و توسعه كیش و تمامی پیش خرید كنندگان و اعضای شورای تامین بابت دقیقا ۳۰ روز تاخیر به صورت عمومی و خصوصی عذر خواهی می كنم. وی افزود: برای توجیه به مفهوم موجه نشان دادن تاخیر عنوان نمی كنم اما باید توضیح بدهم به استناد گزارشها و تصاویری كه به شركت سرمایه گزاری و توسعه كیش تحویل گردید پروژه در آذر ۹۷ در حالیكه پروژه در تراز نهم اسكت بود، با هزاران مشكل اجرایی و مستنداتی و بدهی حدود ۵ میلیارد تومانی به كارگران و پیمانكاران اجرایی و بدهی حقوق معوق اكیپ های دفتری و مهندسی تحویل گرفتیم. غفوری با اشاره به اینكه در زمان تحویل پروژه نقشه های پروژه شامل معماری، سازه و مكانیك تعمدا امحا شده بود و نقشه ای تحویل ما نشده بود، عنوان كرد: پیمانكار اسكلت به دلیل مشكلات مدیریتی قبلی عملا كار نمی كرد، صندوق پروژه نه تنها خالی بود بلكه بالغ بر ۵۰ درصد هزینه اجرایی از دارایی تخلیه شده بود. به قول وی، پروژه ای كه قرار بود فروردین ۹۷ تحویل خریداران شود، با پیشرفت جزیی حدود ۲۰ درصدی و با اتمام دوره ساخت و جرایم تاخیر، قراردادی كه در آستانه فسخ قرار گرفته بود تحویل گرفتیم تا پروژه در ورطه شكست رو باردیگر احیا نماییم.


مدیر پروژه دامون ساحلی ۲ تصریح كرد: تعهد بنده طبق قرارداد بر اجرای ادامه بیست طبقه مسكونی و یك طبقه همكف و یك طبقه پاركینگ طی قرارداد مشاركت بود. كه در حین اجرا پروانه ۲۱ طبقه بدون تغییر در قرارداد تمدید گردید، كه تبعا افزایش مقادیر و هزینه اجرایی را به دنبال داشت. وی اظهار داشت: تكمیل مستنداتی كه تعمدا امحا شده بود و جوسازی بازماندگان مدیریت قبلی، شبهه هایی را در حوزه تاییدات فنی بوجود آورده بود كه می بایست رفع می شد. ازاین رو كار با جدیت شروع شد و تمامی نقشه ها و مستندات فنی پروژه تهیه و به تایید اشخاص ذیصلاح رسید، تایید استقامت بنا و مستندات فنی اجرای اسكلت طبق استانداردها و آزمایش های مورد احتیاج به تایید اداره آتش نشانی برای ادامه عملیات رسید.

غفوری خاطرنشان كرد: با تهیه نقشه های تاسیسات مكانیكی، برقی و آتش نشانی توسط اشخاص دارای صلاحیت از وزارت مسكن و شهر سازی و تایید آن توسط مهندس مشاور واداره آتش نشانی كیش و با بكارگیری بهترین مجری تاسیسات مكانیكی كلیه كالاهای مصرفی در این عرصه تهیه و كار استارت خورد. الان در حال اجرای تاسیسات مكانیكی هستیم و تا طبقه سوم لوله كشی آب و فاضلاب و ونت های هواكش انجام شده است.

وی ادامه داد: تیغه های داخلی و خارجی ساختمان تا طبقه ۱۵ تكمیل شد و تمامی كارهای فولادی سبك شامل نعل درگاه ها و فریم پنجره ها ساخته و تا طبقه دهم نصب شده و قرارداد خرید پنجره و شیشه ها طبق وندورقرارداد بسته شد.

به قول مدیر پروژه دامون ساحلی ۲، به منظور رصد و كنترل فعالیت ها و بهره مندی از تمامی امكانات در یافتن مسیرهای كوتاه تر اجرا، سیستم كنترل و مدیریت زمان بندی و هزینه ها بر مبنای نرم افزار مایكروسافت پروجكت در حال تهیه است تا گزارشهای حاصله از ماه آینده به شركت سرمایه گذاری و توسعه كیش تقدیم شود..

وی با اشاره به تمدید پروانه ساختمانی این پروژه تا آخر اسفند ۹۹، بیان داشت: كد رهگیری ۵۰ نفر از مالكان پروژه ابلاغ رسمی شده است.

غفوری عنوان كرد: كسانی كه پروژه را در طبقه هفتم رها كردند و دارایی پروژه رو به تاراج بردند، آزارمان می دهند، مشكل تراشی و دردسر ایجاد می كنند و تلاش داریم باوجود تمام این ناملایمتی ها كار را طبق برنامه وعده داده شده به اتمام برسانیم. مدیر پروژه دامون ساحلی ۲ با اشاره به اینكه مشكلات همیشه هست، تصریح كرد: تامین مالی پروژه ای كه دارایی های آن به تارج رفته است كار مشكلی است. كار مهندسی در جزیره به دلیل تداركات و حمل جزو مشكلات پروژه بشمار می رود. تامین و نگهداری نیروی انسانی ماهر در جزیره كیش خیلی سخت است.
وی گرانی و افزایش ناگهانی قیمت ها، تامین مصالح، حمل و نقل از سرزمین اصلی به جزیره كیش و تامین ملزومات خاصی كه نیازمند تامین ارز و خرید خارجی هستند را همچون مشكلات پروژه دامون ساحلی عنوان نمود.

غفوری ابراز امیدواری كرد كه پیش خرید كنندگان و هیت امنای محترم مالكان همانگونه كه در حد تعهداتشان تا كنون كمك كرده اند پس از این هم همراه پروژه باشند و اطمینان دارم بلند ترین ساختمان كیش با ارتفاع بیشتر از ۷۰ متر را همه از هر جای جزیره می بینند. وی ادامه داد: منطقه آزاد كیش و معاونت محترم اقتصادی منطقه آزاد كیش و مدیران شركت سرمایه گذاری كه بعنوان شریك هر هفته پروژه را رصد می كنند و مطمئن هستم كه سازمان منطقه ازاد كیش در پروژه ای مشاركتی با این حجم سرمایه گذاری و كیفیت كمك و حمایت خواهند كرد.

غفوری تصریح كرد: در تحلیل مدیریت پروژه بزرگترین چالش تامین مالی است. تامین مالی در كیش همواره چالش سرمایه گذاران بزرگ جزیره بوده و هست. جنس آرزوهای من كمی متفاوت می باشد، امیدوارم بتوانم به تعهداتم در دامون ساحلی ۲جامه عمل بپوشانم و آرزو دارم در سال آینده پروژه ای را آغاز كنم كه در تامین مالی آن از روش های ایمن استفاده كنم و بتوانم خانواده مشتریان شركت مرحوم پدرم كامیار غفوری را به اعتباری كه در زندگیش ساخت باز گردانم.


1398/09/12
15:11:27
5.0 / 5
4597
تگهای خبر: آب , پیشرفت , جزیره كیش , خرید
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش