همزمان بابا سرا سر كشور؛

۱۱۵ هزار اصله نهال در هرمزگان كاشتند


۱۱۵ هزار اصله نهال در هرمزگان كاشتند به گزارش فاما كیش همزمان با سراسر كشور در طرح ملی كاشت نها، ۱۱۵ هزار اصله نهال در هرمزگان كاشته شد.


به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، ابوالقاسم حسین پور مدیر كل دفتر كنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری كشور ظهر پنجشنبه در مراسم كاشت نهال در بندرعباس اظهار داشت: نهال كاری عمومی برای ایرانی سرسبز با كاشت ۱۴ میلیون اصله نهال در بیشتر از ۲۶۰ شهرستان كشور همزمان با روز جهانی خاك برای سرسبز كردن خاك ایران اسلامی شروع شده است.
حسین پور اضافه كرد: بسیج ملی نهالكاری همگانی با عنایت به شرایط تغییرات اقلیمی در كشور جهت پایداری زیستی در دستور كار قرار گرفته است و با اهداف استفاده كامل از فصل كشت و رویش بنا به نظر متخصصان كاشت برای نخستین بار در پاییز انجام شده است تا فرصت بیشتری برای مردم و فعالین حوزه درختكاری فراهم تا درختان بیشتری در كشور كاشته شود.
وی اضافه كرد: در جهت صیانت از جنگل ها و حفظ ۸ هزار ذخیره گاه كشور و طرح تنفس جنگل های شمال با حذف بهره برداری چوب كه به باعث قانون سازمان جنگلها طی سنوات اخیر با جدیت در حال پیگیری است ایجاب كرد كه نهضت درختكاری برا رفع نیازهای مناطق مختلف كشور تدوین شود..
مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهار داشت: هدف اصلی از اجرای طرح بسیج ملی نهالكاری، ترویج فرهنگ درختكاری، كمك به افزایش سطح عرصه های جنگلی، كاهش ریزگردها، گردو غبار و توسعه فضای سبز و سرسبزی كرانه های خلیج فارس است.
امید ذاكری اضافه كرد: در استان هرمزگان ۷ شهرستان در ۹ نقطه همزمان كاشت نهال شروع شد و ۱۱۵ هزار اصله نهال امروز توسط مردم كاتشه شد.
وی با اشاره به اینكه هرمزگان به دیار حرا شناخته شده است اظهار داشت: در ۵۵ كشور دنیا جنگل های حرا وجود دارد كه در هرمزگان هم با دارا بودن جنگل های حرا تابلویی برای معرفی استان به گردشگران و طبیعت گردان است.
مدیر كل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اظهار داشت: جنگل های حرا در هرمزگان سبب كانون تنوع زیستی، ایجاد زیستگاهای انواع آبزیان همچون میگو می شود و الودگی موجود در آب و خاك را به خود جذب می كند و سبب محیط سالمی برای اب و خاك در این حوزه ها می شود.
ذاكری اظهار داشت: از ۳ سال قبل نهال حرا به صورت پایلوت در سواحل بندرعباس كاشته شده است و از رشد خوبی برخوردار بودو با همكاری سازمان سیما و منظر شهرداری كاشت نهال حرا ادامه دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان اظهار داشت: حفاظت از جنگل های حرا و عرصه های طبیعی و توسعه جنگل های حرا با عنایت به آلودگی های زیست محیطی از نیاز های كره زمین است. ایرج حیدری اضافه كرد: جنگل های حرا با گستردگی از غرب به شرق هرمزگان سبب رونق گردشگری شده است كه در بندرعباس زمینه طبیعی برای كاشت و گسترش این جنگلها از ۲ سال قبل شروع شده

1398/09/14
21:15:59
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: آب , بندرعباس , تخصص , خلیج فارس
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش