معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان:

صید ۳۸ درصد از آبزیان كشور در هرمزگان


صید ۳۸ درصد از آبزیان كشور در هرمزگان به گزارش فاما كیش معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به ظرفیت های كم نظیر صید و صیادی استان هرمزگان از این استان بعنوان نگین صید و صیادی كشور یاد كرد.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، محمد جوانمرد با اشاره به اینكه بیشتر از ۴۰ درصد از ناوگان صیادی كشور و ۳۰ درصد از بنادر صیادی كشور در استان هرمزگان قرار دارد، اظهار داشت: خوشبختانه این استان با جامعه صیادی ۳۲ هزار نفری خود توانسته جایگاه یژه ای در عرصه صید و صیادی استان و كشور داشته باشد.
وی برخورداری از ۲۲ بندر صیادی در كنار حدود ۴۰ مركز تخلیه صید را یكی از ظرفیت های صید و صیادی استان خواند و عنوان كرد: خوشبختانه استان هرمزگان با ۴۵۰۰ فروند شناور صیادی توانسته بخش عظیمی از تولیدات شیلاتی استان و كشور را به خود اختصاص دهد.
جوانمرد با اشاره به صید بالغ بر ۲۹۷ هزار تن پارسال توسط صیادان هرمزگانی تصریح كرد: با تلاش صیادان هرمزگان بیشتر از ۳۸ درصد از صید انواع آبزیان كشور در استان هرمزگان صورت می گیرد.
معاون صیدو بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان، تنوع گونه ای، تنوع روش های صید ( گوشگیر، پرساین، قلاب)، قفس و... انواع آبزیان از سطح زیان ریز، درشت، میان زی، كفزی، میگو، فانوس ماهیان و... استان هرمزگان را مجموعه كامل و كم نظیر از فعالیتهای صید و صیادی خواند.

1398/09/19
15:34:21
5.0 / 5
4949
تگهای خبر: آب , بنادر , بندرعباس , شناور
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش