مدیر بندر لنگه:

۱۰۶هزار دستگاه خودرو از بندرلنگه به آسیانه میانه ترانزیت شد


۱۰۶هزار دستگاه خودرو از بندرلنگه به آسیانه میانه ترانزیت شد به گزارش فاما كیش مدیر بندرلنگه از ترانزیت حجمی افزون بر ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در این بندر بعنوان چهار راه ترانزیت خودرو به كشورهای آسیای میانه طی هشت ماه نخست امسال اطلاع داد.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، قاسم عسكری نسب بیان داشت: بندرلنگه بعنوان قلب تپنده ترانزیت خودرو در ایران و چهار راهی امن برای ترابری دریایی و زمینی این كالا به كشور های آسیای میانه شمرده می شود و توانسته جایگاه نخست این بخش از عملیات حمل و نقلی در سطح بنادر ایران را به خود اختصاص دهد.
وی اشاره كرد: به خدمت گرفتن توان فنی ۲۲ شركت كارگزار ترانزیتی، بهره گیری از موقعیت راهبردی و ایجاد زیر ساخت ها و رو ساخت های لازم در این بندر، بستری مناسب را فراهم نموده تا به ازای هر سرمایه گذاری، بیشتر از ۲۰ تا ۲۵ خانوار از سفره ترانزیت بهره مند شوند.
مدیر بندرلنگه ضمن اشاره به جابجایی ۱۰۶ هزار و ۵۷۹ دستگاه خودروی ترانزیتی طی هشت ماه نخست سال جاری، از رشد ۳ درصدی این بخش از كارهای بندری آگاهی داد.
۲۳۰ دلار؛ ارزآوری هر دستگاه خودرو ترانزیتی
عسكری نسب با بیان این مطلب كه هر دستگاه خودرو ترانزیتی ۲۳۰ دلار برای اقتصاد ایران ارزآوری به دنبال دارد، اضافه كرد: بندرلنگه دارای نزدیكترین مرز دریایی به كشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس و به لحاظ ترانزیت خارجی خودرو هم یكی از بنادر مهم كشور است و این جایگاه راهبردی می تواند زمینه ساز رونق ترانزیت سایر كالاها همچون مواد غذایی هم شود.
دلایل رونق گرفتن كسب وكار ترانزیت خودرو
وی تفكیك اسكله تخلیه و بارگیری خودرو از دیگر كالاها، حذف زمان انتظار شناورهای ترانزیتی، ارائه خدمات ۲۴ ساعته كلیه عملیات های دریایی و بندری، افزایش پسكرانه های مورد استفاده در این عملیات، كاهش تشریفات اداری و بهره برداری از سكوی ویژه بارگیری خودرو را بعنوان عوامل اصلی رونق كارهای ترانزیتی در این بندر عنوان نمود.
مدیر بندرلنگه اشاره كرد: بهره گیری این بندر از نیروی انسانی جوان، متخصص و كارآمد سبب شده تا به منظور برآورده كردن تقاضای مشتریان و ذینفعان بندری از امكانات، تجهیزات، تاسیسات، اراضی و تجهیزات بندری، انبارها، تمامی زیربناها و زیر ساخت ها و روساخت های موجود، استفاده حداكثری صورت گیرد.

1398/09/20
21:25:16
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: اسكله , بنادر , بندرعباس , تخصص
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش