مدیركل هواشناسی استان هرمزگان:

بارندگی های شدید با تمركز بر بندرعباس در انتظار هرمزگان است


بارندگی های شدید با تمركز بر بندرعباس در انتظار هرمزگان است به گزارش فاما كیش مدیركل مدیركل هواشناسی استان هرمزگان اظهار داشت: بارندگی های شدید با تمركز بر بندرعباس در انتظار هرمزگان است.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، مجید رنجبر عصر پنج شنبه در نشست خبری اظهار نمود: روز سه شنبه اخطاریه ای صادر شده و برای روز جمعه سفارش شده بود كه مراقبت بارندگی با شدت های بالا باشند.
وی با ذكر این نكته كه ابتدا جاسك را تحت تأثیر خواهد داد، عنوان كرد: نقشه ها و مدلها نشان میدهد كه از پنج شنبه ساعت ۰۰: ۳۰ بامدادان باید انتظار وارد شدن این سامانه را داشته باشیم.
مدیركل هواشناسی استان هرمزگان با اشاره به اینكه اوج بارندگی جمعه ساعت نه و نیم بامداد تا شش و نیم پس از ظهر خواهد بود، اظهار داشت: جمعه ساعت ۹: ۳۰ بامداد بارندگی ها شدت گرفته و ساعت ۱۵: ۳۰ دقیقه این سامانه به سمت مركز استان و شرق كشیده می شود و برای جمعه ساعت ۱۸: ۳۰ شدت خواهد.
مدیركل هواشناسی استان هرمزگان مقدار بارندگی پیش رو را قابل توجه دانست و اشاره كرد: برای بندرعباس ۸۰ تا ۱۲۰ میلی متر بارندگی پیش بینی شده است. بارندگی ها در میناب، رودان، بندر سیریك و بندرعباس شایان توجه خواهد بود. اغلب بر روی بندرعباس و شهرستان های اطراف تمركز دارد.
رنجبر بیان داشت: پارسیان و جزایر، حاجی آباد به مقدار كمتر بارندگی خواهد داشت اما این سیستم تمام استان را در بر می گیرد و این سیستم تنها مربوط به جنوب و جنوب شرق كشور است.
مدیركل هواشناسی استان هرمزگان اظهار داشت: برای روز شنبه آخر وقت تركیب مد، موج و باد را خواهیم داشت كه باید مراقب بود چونكه تركیب این دو می تواند موج را تشدید كند.
رنجبر تشریح كرد: استان هرمزگان ۱۶۴.۶ میلی متر بارندگی را دریافت كرده است. ۱۷۹.۲ میلی متر میانگین سال زراعی كنون نزدیك به یكسال زراعی بارش دریافت كرده ایم.
وی اذعان كرد: ۲۰۷ درصد افزایش بارندگی نسبت به میانگین طولانی مدت سال قبل داشته ایم و بهترین وضعیت را از این نظر در تمام كشور داریم.


منبع:

1398/10/20
16:12:12
5.0 / 5
4792
تگهای خبر: آب , بندرعباس , جزایر , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش