گزارش میدانی از جاسك:

بحران دربرخی روستاهای سیل زده جاسك


بحران دربرخی روستاهای سیل زده جاسك فاما كیش: شرایط برخی روستاهای سیل زده جاسك بحرانی است و آب در بعضی از شهرستان جاسك قطع است.


به گزارش فاما كیش به نقل از مهر در بازدید میدانی از مناطق سیل زده شهرستان جاسك: سیل زیرساخت ها و شبكه های آبرسانی شهرستان جاسك را تخریب و به آنها لطمه جدی رسانده است. هم اكنون آب تمام شهرستان جاسك قطع می باشد و آبرسانی بوسیله تانكرهای آب و نیز توزیع آب های بسته بندی در میان مردم انجام می شود.
برق شهر جاسك هم اكنون برقرار است و كوشش برای برقراری برق از شهرجاسك تا روستای سدیج ادامه دارد كه مسئولین ابراز امیدوار كرده اند تا امشب برق موقت این منطقه وصل شود. روستاهای پس از پل سدیج به سبب تخریب شدید شبكه و نیاز به اصلاح و به سازی و ترمیم و شبكه به طول ۹ كیلومتر، فرآیند برق رسانی در چند روز آتی مسیر نخواهد بود. اوضاع پس از پل سدیج وخیم تر است، راه های روستایی، برق و آب قطع می باشد و از روستاهای آن مسیر به سبب تخریب مسیرها اطلاعات كافی در دست نیست. امداد رسانی و توزیع اقلام مورد نیاز این روستاها نیز به سختی انجام می گیرد. شرایط زندگی در بعضی روستاها در شرایط بحران و اضطرار است. میزان آب ورودی به منازل مردم در بعضی مناطق به حدود یك و نیم متر می رسد و خانه ها پر از آب و گل شده است. و مردم بدون لباس گرم، آب و مواد اولیه هستند و سرمای هوا مشكل مردم را دوچندان كرده است. در ایام اولیه، امدادرسانی به صورت موضعی و ازطریق بالگرد انجام می شد و از امروز این امدادرسانی كه شامل مواد اولیه چادر و غذا بود به صورت هوایی و در بعضی مناطق كه مسیر جاده ای باز شده بود به صورت ارسال گروهی و گسترده صورت می گرفت. اداره راهداری مسیر اصلی جاسك تا سدیچ را تقریباً بازگشایی كرده و رفت و آمد صورت می گیرد كه با بازگشایی پل اصلی سدیچ مسیر جاسك به كنارك تقریباً امكان پذیر می شود و امدادرسانی و كمك رسانی به مردم روستاهای اطراف این جاده اصلی سریع تر صورت بگیرد. هم اكنون احتیاج اصلی مردم به مواد غذایی، لباس خصوصاً لباس گرم و آب شرب بسته بندی است


منبع:

1398/10/25
16:33:47
5.0 / 5
4289
تگهای خبر: آب , بندرعباس
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش