مدیركل شیلات هرمزگان:

تولید 5 هزار و 900 تن ماهی در قفس در هرمزگان


تولید 5 هزار و 900 تن ماهی در قفس در هرمزگان فاما كیش: مدیركل شیلات هرمزگان اظهار داشت: تا آخر سال 5 هزار و 900 تن ماهی در قفس در هرمزگان تولید می شودبه گزارش فاما كیش به نقل از مهر، محسن یكتاپور با اشاره به اینكه علرغم تمام موانع و مشكلات و تحریم های ظالمانه این میزان تولید ۵۰۰ تن بیشتر از مدت مشابه در سال قبل است اشاره كرد: حالا چهار واحد پرورش ماهی در قفس در استان با ظرفیت تولید سالانه ۶ هزار تن فعال است.
مدیركل شیلات هرمزگان با بیان اینكه: ظرفیت هرمزگان برای تولید پرورش ماهی در قفس ۱۱۳ هزار تن است، اضافه كرد: شانك و سوف دریایی همچون گونه هایی است كه در قفس پرورش داده می شود.
معاون مجری توسعه پرورش ماهی در دریا سازمان شیلات ایران نیز در این نشست اظهار داشت: هرمزگان اولویت نخست این بخش در كشور است كه ظرفیت های مناسبی دارد.
علی ایزدی اضافه كرد: شناسایی پهنه های مناسب برای پرورش ماهی در دریا، تسهیلات بانكی، بازاریابی، مطالعات اولیه وبومی كردن تجهیزات همچون اقداماتی است كه برای رونق بیشتر این بخش در حال اجراست.
وی اظهار داشت: به سرمایه گذاران این بخش باتوجه به میزان تولید تسهیلات بانكی پرداخت می شود.
در ادامه معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان اظهار داشت: علرغم صدور مجوز تكثیر و پرورش ماهیان دریایی به میزان كافی بدلیل مشكلات و موانع موجود هنوز نتوانسته به اهداف توسعه ای برنامه كشور برسد كه این موانع و مشكلات شامل عدم تامین بچه ماهی به مقدار كافی و واردات از خارج كشور، واردات قفس و تجهیزات جانبی و عدم تخصیص ارز دولتی و عدم تامین اعتبارات كافی حمایتی دولتی برای انتقال دانش فنی، آموزش و تحقیقات در تكثیر و پرورش ماهیان دریایی است كه تولیدكنندگان پرورش ماهی در قفس و شیلات با آن مواجه می باشد.
عبدالرسول دریایی اضافه كرد: با همه مشكلات موجود كوشش های زیادی برای توسعه این صنعت انجام شده و ۵۰ قفس در این استان توسط بخش خصوصی در دریا مستقر شده و در حال تولید هستند اما نیازمند حمایت بیشتر توسط بانك ها، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سایر ارگان ها ی مرتبط می باشد.
وی اضافه كرد: هرمزگان با دارابودن بیشتر از ۲ هزار كیلومتر نوار ساحلی و ۲۳ بندر صیادی بعنوان بنادر پشتیبان ظرفیت مناسبی برای پرورش ماهی در قفس دارد و در صورت راه اندازی ۱۱۳ هزار تن ظرفیت سنجی انجام شده حدود ۴۰۰۰ شغل به طور مستقیم برای مردم استان ایجاد خواهد شد. همین طور در امتداد پشتیبانی از صیادان عزیز و كاهش فشار بر ذخایر آبزیان دریا به تعاونیهای صیادی استان مجوز پرورش ماهی در قفس داده شده است.منبع:

1398/11/11
00:14:25
5.0 / 5
4325
تگهای خبر: آب , بازار , بنادر , بندرعباس
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش