برای اولین بار در بنادر كشور انجام شد

نصب دستگاه پایش آنلاین آلودگی در اسكله های نفتی بندر شهید رجایی


نصب دستگاه پایش آنلاین آلودگی در اسكله های نفتی بندر شهید رجایی فاما كیش: مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب دستگاه پایش آنلاین آلودگی نفتی در اسكله وی‍ژه حمل مواد نفتی بندر شهید رجایی برای نخستین بار در بنادر كشور آگاهی داد.به گزارش فاما كیش به نقل از مهر، اله مراد عفیفی پور ضمن تشریح نحوه فعالیت دستگاه پایش آنلاین آلودگی نفتی گفت: این دستگاه با استفاده از امواج الكترو مغناطیسی آلودگی نفتی را در محدوده دید حسگرهای خود رؤیت نموده و بوسیله فرستنده های رادیویی به دستگاه گیرنده ارسال می كند.
وی افزود: دستگاه گیرنده نیز بعد از دریافت فركانس مربوطه در صورت وجود هرگونه موادآلاینده نفتی بر روی آب، یافته های خودرا به كامپیوتر كاربر اطلاع داده و بوسیله آلارم هایی وقوع آلودگی را با ذكر موقعیت جغرافیایی اعلام می كند.
عفیفی پور اظهار داشت: بعد از اطلاع كاربر و شناسایی محل دقیق آلودگی، تیم های دریایی و اجرایی اقدامات پیشگیرانه را بمنظور جلوگیری از بسط و گسترش آلودگی به محیط های پیرامونی انجام می دهند.
مدیر كل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اشاره به اینكه تعیین محل نمونه برداری از اهمیت بالایی جهت دستیابی به اطلاعات موثق برخوردارست اشاره كرد: بعد از اجرای دقیق عملیات مكان یابی دستگاه پایش آنلاین آلودگی نفتی در محل نصب و بررسی ها در هر شرایط آب و هوایی و به صورت شبانه روزی انجام می گیرد.
به گفته عفیفی پور این دستگاه به طور آزمایشی در قسمتی از اسكله نفتی بندر شهید رجایی نصب شده كه با حصول اطمینان از آزمایش ها و صحت سنجی گزارشات در سایر اسكله ها و ترمینال های نفتی و محدوده آب شیرینكن نیز اجرا و قابل بهره برداری است.
شایان ذكر است، بندرشهید رجایی با ۳ پست اسكله فعال نفتی و بندر خلیج فارس به عنوان زون نفتی منطقه وی ژه اقتصادی بندر شهید رجایی با ۱۲ پست اسكله فعالیت نموده، همین طور به سبب گستردگی كارهای نفتی در این بندر و جلوگیری از اثرات مخرب زیست محیطی و تأثیر آن بر اكوسیستم آبی، دستگاه پایش آنلاین آلودگی نفتی برای نخستین بار در سطح بنادر ایران در بندر شهید رجایی نصب شده است.


منبع:

1398/12/04
13:27:18
5.0 / 5
4217
تگهای خبر: آب , اسكله , بنادر , بندرعباس
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش