استاندار هرمزگان:

بیمارستان ۵۳۱تختخوابی بندرعباس تا آخر سال به بهره برداری می رسد


بیمارستان ۵۳۱تختخوابی بندرعباس تا آخر سال به بهره برداری می رسد به گزارش فاما كیش استاندار هرمزگان از به كارگیری تمامی امكانات و تأمین منابع برای تكمیل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس تا آخر سال جاری بعنوان پروژه ای شاخص و بسیار مهم در هرمزگان اطلاع داد.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، فریدون همتی در نشست بررسی آخرین وضعیت بیمارستان های در دست ساخت در استان هرمزگان، عنوان کرد: از بین مجموعه پروژه های بزرگ و مهمی که در استان در حال اجراست، پروژه بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس بعنوان مهمترین طرح و مطالبه مردم استان، برای تأمین اعتبار و تکمیل تا آخر سال جاری، معرفی شده است.
وی افزود: بر این اساس رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه کشور دستور دادند که هم حمایت و هم تأمین مالی مورد نیاز این طرح صورت گیرد که تا آخر سال جاری این پروژه تکمیل شود.
استاندار هرمزگان اضافه کرد: به لطف خداوند متعال و با استفاده از روحیه ریسک پذیری و بسیج همه امکانات و منابع و نیروی انسانی و تشکیل کارگروه به منظور پیگیری این پروژه، امیدواریم ساخت این بیمارستان تا آخر سال جاری به پایان برسد.
همتی خاطرنشان کرد: این پروژه یکی از بزرگ ترین گام ها در جهت رفع دغدغه مردم استان در حوزه سلامت و درمان خواهد بود و هر هفته جلسه ای برگزار می شود و شخصاً مسائل این پروژه را با حضور معاون عمرانی و دیگر مدیران مربوطه پیگیری خواهم کرد.
وی اظهار داشت: به موازات آماده کردن ساختمان و مجموعه، نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز این بیمارستان از دستورکارهایی است که دانشگاه علوم پزشکی باید منظم برنامه ریزی کند که با تکمیل پروژه بتوانیم به صورت کامل بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی را که یکی از کارهای بزرگ در استان هرمزگان است، افتتاح نماییم.
بیمارستان دوم میناب تا آخر خرداد ماه سال آینده بهره برداری شود
استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه بیمارستان دوم میناب، تصریح کرد: این بیمارستان هم با برنامه ریزی مناسب باید تا آخر خرداد ماه سال آینده آماده بهره برداری شود.
همتی تصریح کرد: در بیمارستان شریعتی بندرعباس هم از اول مرداد تا نهایت ۲۰ مرداد ماه سالجاری تست و آزمایش آغاز به کار بیمارستان انجام و از آخر مرداد ماه پذیرش بیماران در این بیمارستان با نصب تجهیزات و استقرار نیروی انسانی صورت خواهد گرفت.
وی افزود: دیگر پروژه هم بیمارستان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس با ظرفیت ۱۰۰ تختخواب و با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی است و پیگیری ها و مکاتباتی صورت گرفته و در تلاش هستیم که این پروژه هم تا آخر فصل تابستان سالجاری آماده و به ظرفیت درمانی بندرعباس و استان اضافه شود.
استاندار هرمزگان بیان داشت: بیمارستان ستاره خلیج فارس هم در بندرعباس در حال ساخت است که این پروژه با زمان بندی و برنامه ریزی انجام شده در سه ماهه اول سال آینده به بهره برداری می رسد.
همتی تصریح کرد: مناقصه بیمارستان کودکان بندرعباس هم باید هر چه سریع تر توسط دانشگاه علوم پزشکی برگزار گردد که کار این پروژه هم سرعت گیرد.
وی اضافه کرد: از آغاز دولت دوازدهم، گام بسیار بزرگی توسط دولت در جهت توسعه و افزایش امکانات بیمارستانی در هرمزگان برداشته شده است و در بسیاری بخش ها با تکمیل بیمارستان های موجود در شهرستان ها، ایجاد بخش های دیالیز، توسعه اورژانس ها، افزایش تخت در مجموعه بیمارستان های استان، پروژه های مهمی طی سه سال گذشته به بهره برداری رسیدند.
استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: کاری که در دولت دوازدهم برای استان هرمزگان در بخش درمان و بیمارستان انجام گرفته با آمار و ارقام، قابل مشاهده می باشد و یک کار بی سابقه حتی از نظر سرعت و زمان بهره برداری از این پروژه هاست و این اتفاق مهم و بزرگی بود که با توجه ویژه دولت و تلاش و پیگیری که مدیریت استان داشته است در حال به ثمر نشستن است.

1399/04/21
15:34:19
5.0 / 5
2368
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش