۱۰۰ میلیارد تومان، برآورد اولیه خسارت بازار پردیس یك كیش


۱۰۰ میلیارد تومان، برآورد اولیه خسارت بازار پردیس یك كیش هرمزگان مدیر عامل جامعه بازاریان و بازرگانان كیش پیش بینی نمود به دنبال حادثه آتش سوزی روز گذشته(19 مردادماه) نزدیك به 100 میلیارد تومان خسارت به بازار پردیس وارد شده باشد.رحمان سادات نجفی ظهر امروز(۲۰ مردادماه) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: البته هنوز نمی توان بطور دقیق میزان خسارت را برآورد کرد اما باتوجه به حجم خرابی و میزان کالاهای مانده در مغازه ها، برآورد اولیه حاکی از حدود ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده می باشد.

وی از ورود یک کارشناس بمنظور بازدید فنی از بازار آگاهی داد و کفت: باتوجه به هماهنگی صورت گرفته با معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد، فردا این کارشناس وارد جزیره خواهد شد و ارزیابی دقیق تر خسارت موکول به گزارش وی است. شاید به این جمع بندی برسند که این بازار اصلا قابل استفاده نباشد که در این صورت میزان خسارت افزایش پیدا خواهدنمود.

سادات نجفی همین طور اعلام نمود که «صحبت هایی درباب بحث جایگزینی یک بازار دیگر مطرح شده اما چون در اینجا با ۲۰۰ مالک متنوع روبه رو هستیم فعلا نمی توان به صورت قطعی اعلام نظر کرد». او البته به این مساله نیز اشاره نمود که « تمام تلاش بر این است که شرایط برای ادامه کسب فراهم شود؛ چون موضوع بازسازی زمان بر است و ممکنست ماها طول بکشد. به همین علت روی یک گزینه جایگزین با مدیرعامل منطقه آزاد برای انتقال کسبه صحبت هایی انجام شده و مقرر است در این خصوص تصمیم گیری نهایی صورت پذیرد.»وی درباب تنها فوتی حادثه روز گذشته اظهار داشت: این فرد روز گذشته بعد از اتمام ماهیگیری بجای بازگشت به منزل حدود ساعت ۷ بامداد و با اجازه نگهبانی وارد بازار شده و پس از وقوع آتش سوزی در اثر گازهای متصاعد شده گرفتار خفه گی شده و با وجود تلاشی که برای فرار صورت می دهد، موفق به این کار نمی گردد.

سادات نجفی درباب وضعیت ایمنی سایر بازارها و مجتمع های تجاری کیش نیز اظهار داشت: خیلی از ساختمان ها مجهز به سیستم اعلام حریق هستند اما متاسفانه مجتمع های فرسوده دارای سیستم اطفا نیستند و برقراری آن هم کار چندان راحتی نیست. به همین علت از همه سرمایه گذاران خواسته ایم که نسبت به ایجاد سیستم اعلام و اطفای به روز اقدام های لازم را انجام دهند. چون با این وضعیت امکانات آتش نشانی کیش خدای ناکرده اگر این حادثه برای یک مجتمع مسکونی رخ دهد، مشخص نیست چه خسارتی ایجاد شود.
1399/05/21
14:42:19
5.0 / 5
2118
تگهای خبر: بازار , سازمان , كیش , ماهی
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش