دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی:

تشكیل پارلمان زنان اقدامی پرارزش و زیر بنایی در كیش است


تشكیل پارلمان زنان اقدامی پرارزش و زیر بنایی در كیش است به گزارش فاما كیش دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی اظهار داشت: تشكیل پارلمان زنان اقدامی ارزشمند، زیربنایی، اجتماعی و اهتمام به جایگاه جامعه زنان كیش است.


به گزارش فاما کیش به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و هیئت همراه با حضور مدیرعامل، معاونین و بعضی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، شامگاه روز گذشته در آئین افتتاح مجموعه پارلمان زنان کیش، بر ضرورت اهمیت جایگاه جامعه زنان کیش تصریح کرد و اظهار داشت: باید این اقدام مهم و پرارزش اجتماعی بعنوان یک الگو در سطح کشور گسترش یابد. در این مراسم عالمه خسروی رئیس اداره امور زنان کیش با بیان این که پارلمان زنان کیش طبق دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و بر مبنای جمعیت زنان این منطقه تشکیل شده است اظهار داشت: با بررسی و مطالعات جمعیت زنان و به تناسب سهمیه به ازای هر ۱۰۰ نفر از اعضای هر قشر سهمیه عضویت در پارلمان اختصاص یافته است. خسروی اعضای این پارلمان را صنوف مختلف شامل زنان خانه دار، فعالان اجتماعی، آموزش و پرورش، دانشجویان و دیگر اقشار مختلف جامعه بر شمرد و تصریح کرد: پارلمان زنان کیش در چارچوب ۵ کمیسیون" فرهنگی اجتماعی، گردشگری و اقتصادی، آموزش و پژوهش و توانمند سازی، حقوقی و سلامت و خانواده" فعالیت خویش را شروع کرده است. ایشان در ادامه اضافه کرد: اعضای مجمع عمومی بر مبنای تخصص در کمیسیون های پارلمان عضو هستند و این مجمع دارای یک هیئت رئیسه ۷ نفره، متشکل از رئیس، نایب رییس، دبیر، سخنگو و سه نفر عضو هیئت رئیسه است. رئیس اداره امور زنان کیش در مورد شیوه نامه پارلمان زنان که در چارچوب نقشه راه و فعالیت پارلمان تدوین شده است خاطرنشان کرد: این شیوه نامه بعد از ارسال به تمام اقشار مختلف جامعه و نمایندگان و با جمع بندی نظرات و پیشنهادهای عرضه شده در نهایت به تصویب رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش رسیده است. گفتنی است: پارلمان زنان کیش در چارچوب یک مجمع مشورتی، مطالبات زنان جامعه را بررسی و بومی سازی می کند و به نهادهای زیربط عرضه می شود.
افزایش حجم سرمایه گذاری عمرانی و زیر بنایی در جزیره کیش مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی همینطور شامگاه روز گذشته از کارخانه زمهریر و مبلمان سازی شرکت سام چوب کیش، مجتمع های مسکونی پرشین۲ و خانه، هتل پانوراما هم بازدید نمود. وی در این بازدید اظهار داشت: جزیره کیش و ارس میان دیگر مناطق آزاد کشور بیشترین رشد سرمایه گذاری در بخش های عمرانی، زیر بنایی و اقتصادی را به خود اختصاص دادند. وی ادامه داد: جزیره کیش و ارس را بعنوان مناطق پیشرو در توسعه و پیشرفت پروژه های عمرانی با افزایش حجم سرمایه گذاری میان دیگر مناطق آزاد کشور بر شمرد و اظهار داشت: در آینده نزدیک مجموعه پروژه های مناطق آزاد توسط رئیس جمهور افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید که بالغ بر ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در آنها سرمایه گذاری شده است. بانک در ادامه خاطرنشان کرد: این پروژه ها مجموعه هایی از بخش های تولیدی، هتل، مخازن ذخایر نفت و فرآورده های نفتی، اسکله ها، پروژه نیروگاهی و طرح های کشاورزی هستند که بیستم شهریور توسط رئیس جمهور از راه ویدئو کنفرانس به بهره برداری خواهد رسید. وی در مورد میزان حجم سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور بخصوص در جزیره کیش اظهار داشت: خوشبختانه مناطق آزاد پارسال بیشتر از ۶۰ درصد نسبت به سال ۹۷ حجم افزایش سرمایه گذاری را داشته است که در این میان بیشترین حجم سرمایه گذاری در مناطق آزاد کیش و ارس بود. وی با بیان این که در حوزه اشتغال با اجرای ۴ برنامه در چارچوب اقتصاد مقاومتی موفق عمل کردیم تصریح کرد: باوجود محدودیت های ناشی از تحریم ها توانستیم برنامه های اقتصاد مقاومتی را اجرا نماییم و حجم سرمایه گذاری را در این مناطق افزایش دهیم. دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی اضافه کرد: متاسفانه به علت شیوع بیماری کرونا به خصوص در روزهای اسفند ماه سال قبل و نوروز سال جاری با کاهش گردشگری مواجه شدیم که با اهتمام به رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم با موفقیت از این بحران هم عبور نماییم و شاهد رشد و شکوفایی صنعت توریسم باشیم. مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: از خرداد سالجاری نسبت به سال قبل در مقایسه ماه به ماه یک درصد نسبت به ماه سال گذاشته شاهد افزایش توریست در این منطقه هستیم و همینطور جریان سرمایه گذاری در مناطق آزاد رضایت بخش بوده است. مرتضی بانک میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی مناطق آزاد را در سال ۹۸ بیشتر از ۱۰ هزار میلیارد تومان عنوان نمود و تصریح کرد: نسبت به سال ۹۷؛ ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به ارزش ارزی نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار در پروژه های مناطق آزاد کشور سرمایه گذاری شده است. وی اظهار داشت: باوجود تحریم های ظالمانه دشمنان، همچنان فعالین اقتصادی علاقه مند به سرمایه گذاری در بازار داخلی و صادرات هستند و سال جاری هم شاهده این روند سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور خواهیم بود.


منبع:

1399/06/13
22:25:38
5.0 / 5
1881
تگهای خبر: اسكله , بازار , پرورش , پیشرفت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش