در استان هرمزگان؛

بیشتر از 4000 نوآموز پیش دبستانی از آموزش مجازی بهره می گیرند


بیشتر از 4000 نوآموز پیش دبستانی از آموزش مجازی بهره می گیرند معاون ابتدایی آموزش وپرورش هرمزگان از ثبت نام و آموزش مجازی مجانی بیشتر از ۴ هزار نوآموز دوره پیش دبستانی که در سامانه اینترنتی ثبت نام کرده اند، اطلاع داد.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، حوریه حاجی زاده در جلسه هم اندیشی با رؤسای ادارات و کارشناسان حوزه ابتدایی ضمن اشاره به طرح ملی پوشش سراسری نوآموزان و آموزش مجازی پیش دبستانی مجانی اظهار نمود: در نظام آموزشی دوره آموزشی به عنوان دوره ای رسمی و امری حاکمیتی است که آموزش در این دوره همچون سایر دوره های تحصیلی تداوم خواهد داشت.
وی با تکیه بر راهکار ۱-۵ سند تحول بنیادین افزود: جذب و پوشش حداکثری نوآموزان با اولویت مناطق دوزبانه و دارای ضریب محرومیت بسیار مورد تاکید است.
حاجی زاده خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی بهره گیری از از کلیه ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی جهت آموزش مجازی نوآموزان پیش دبستانی از برنامه های مهم دوره ابتدایی است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان ضمن اشاره به اینکه آموزش مجازی اساسا جایگزین آموزش حضوری و ترکیبی نخواهد شد آموزش مجازی را پاسخی مناسب با موقعیت موجود جهت دسترسی همه کودکان دانست.
حاجی زاده افزود: اجرای این طرح در جهت پوشش حداکثری دوره پیش دبستانی با بهره مندی از ظرفیت ها و فرصت های استانی و والدین نقش اساسی در آموزش و یادگیری دانش آموزان به عنوان همیار معلم را ایفا خواهند کرد.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه محتواهای آموزشی و بسته های یادگیری برای نوآموزان و اولیا بسیار ضروری می باشد، اظهار داشت: در طرح آموزش مجازی پیش دبستانی مجانی تعداد ۲۰ محتوای آموزشی توسط مربیان و معلمان تولید و در سامانه شاد به منظور بهره برداری اولیا و نوآموزان بارگذاری شده است.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان اضافه کرد: محتوای دوره برای اجرای غیرحضور ی و مجازی تهیه و تدوین شده است و در شرایط خاص و در صورت امکان برگزاری کلاس های نیمه حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و تشخیص ستاد کرونا بلامانع است.
حاجی زاده در مورد زمانبندی عرضه محتوای آموزشی تصریح کرد: نوآموزان از روز شنبه تا چهارشنبه به مدت ۵ روز در هفته، هر روز نیم ساعت با یک فعالیت تلفیقی و والدین هر هفته حداقل ۴۵ دقیقه بر مبنای چارچوب زمان بندی برنامه آموزش کودکان و اولیا دوره پیش دبستان از راه سیما آموزش خواهند دید.
وی در انتها ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: امید است بتوانیم با همراهی و همدلی کلیه دست اندرکاران آموزش و اولیا گامی مؤثر در آموزش و یادگیری نوآموزان برداریم.منبع:

1399/10/09
13:48:46
5.0 / 5
809
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش