مدیرعامل شركت آب منطقه ای هرمزگان:

۷۵ درصد ظرفیت سد شمیل و نیان خالی است


۷۵ درصد ظرفیت سد شمیل و نیان خالی است مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان با اشاره به اینکه ۷۵ درصد ظرفیت سد شمیل و نیان خالی است، اظهار داشت: حالا ذخیره آب سد استقلال میناب هم ۱۲۰ میلیون مترمکعب است.به گزارش فاما کیش به نقل از مهر، هوشنگ ملایی در بازدید از وضعیت سد شمیل و نیان، با اشاره به اینکه حالا ۷۵ درصد ظرفیت سد شمیل و نیان خالی است، اضافه کرد: ظرفیت این سد ۱۰۰ میلیون مترمکعب است که حالا ۲۳ میلیون مترمکعب آب دارد.
وی با اشاره به اینکه پیشبینی می شود تا قبل از فصل تابستان ذخیره سد شمیل و نیان به پایان برسد، تصریح کرد: حالا ذخیره آب سد استقلال میناب هم ۱۲۰ میلیون مترمکعب است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان ضمن اشاره به اینکه ظرفیت سد استقلال میناب ۲۴۰ میلیون مترمکعب است، خاطرنشان کرد: کمبود بارندگی ها در سال زراعی سال جاری مهم ترین دلیل کاهش شدید ذخایر سدهای استان است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای هرمزگان با اشاره به اینکه این دو سد حدود ۳۵ درصد آب مورد نیاز استان را تأمین می کنند، اظهار نمود: نگرانی هایی شدیدی در تأمین آب شرب مردم استان داریم.
وی ضمن اشاره به اینکه مردم صرفه جویی و مدیریت مصرف آب را در دستور کار خود قرار دهند تا تابستان بدون دغدغه ای را سپری نماییم، اظهار داشت: از آغاز سال زراعی تابحال ۱۲ میلیمتر باران در استان باریده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۵ درصد کاهش بارندگی داشتیم و این کاهش بارندگی در استان در ۳۸ سال قبل بی سابقه بوده است.منبع:

1399/12/29
13:48:21
0.0 / 5
1014
تگهای خبر: آب , بندرعباس , هرمزگان
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش