ناوشكن پیشرفته سهند به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد


ناوشكن پیشرفته سهند به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد فاما كیش: پیشرفته ترین ناوشكن بومی خاورمیانه «سهند» با قابلیت تهاجمی و دفاعی دو برابری نسبت به ناوشكن جماران به نیروی دریایی الحاق شد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا منطقه خلیج فارس، پگاه امروز و با حضور فرمانده كل ارتش جمهوری اسلامی، ناوشكن سهند به ناوگان نیروی دریایی ملحق شد.
پیشرفته ترین ناوشكن بومی خاورمیانه با نام سهند توسط متخصصان جوان نیروی دریایی طراحی و تولید شد.
در ساخت این ناوشكن كه دارای قابلیت های فیزیكی و عملیاتی بیشتری نسبت به خواهر خود ناوشكن جماران است، به دانش فنی داخلی نیروی دریایی اتكا شده است.
سازه اصلی سهند با ساختاری متفاوت نسبت به جماران با قابلیت رادارگریزی، در بلوك های مجزا طراحی و تولید شده است و حوض خشك شناور به هم متصل و بعد به آب انداخته میگردد.
قابلیت تهاجمی و تدافعی ناوشكن سهند حدود دو برابر جماران است و بروز رسانی های زیادی در ساخت آن انجام شده است.
به روزرسانی پرتاب گرهای اژدر، انواع توپ های ضدهوایی و ضد سطحی، سامانه موشكی سطح به سطح و سطح به هوا، سامانه دفاع نقطه ای، سامانه ضددریایی، قابلیت رادارگریزی، افزایش برد عملیاتی و قابلیت مانورپذیری بالا همچون سیستم های این ناوشكن است.
مزیت دیگر ناوشكن سهند نسبت به جماران افزایش تعداد موتورها است و با دارا بودن ۴ موتور پرقدرت، در انجام مانورهای حركتی از جماران پیشی گرفته است.
پیشرفته ترین ناوشكن بومی خاورمیانه با داشتن سازه بسیار قوی و رادارگریزی و افزایش سطح عرشه پرواز، ضمن این كه كمتر در تیررس رادارهای دشمن قرار می گیرد، قادر می باشد ۱۵۰ روز به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس های دوردست و آب های متلاطم دریانوردی كند.1397/09/11
15:22:18
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: آب , پیشرفت , خلیج فارس , دریا
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش