مدیرعامل آبفای هرمزگان خبر داد:

اتمام پروژه بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس تا آخر امسال


اتمام پروژه بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس تا آخر امسال به گزارش فاما كیش مدیرعامل آبفای هرمزگان از اتمام پروژه بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس تا آخر امسال اطلاع داد.


به گزارش فاما كیش به نقل از ایسنا، امین قصمی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: استفاده از پساب ورودی به محیط پذیرنده دریا و بازچرخانی این پساب در فضای سبز شهری و صنایع غرب بعنوان مطالبه ای از جانب مردم در دستور كار كارگروهی متشكل از آبفا، محیط زیست و استانداری قرارگرفته است.
وی ادامه داد: بازسازی تأسیسات فرسوده تصفیه خانه و شبكه جمع آوری فاضلاب یكی از الزامات نهایی كردن این مطالبه بود كه با انتخاب سرمایه گذار و انعقاد قرارداد بیع متقابل شروع شد.
وی افزود: علیرغم مشكلات قراردادی و تأمین سرمایه از جانب سرمایه گذار، با حمایت های مدیریت عالی استان توانستیم این قرارداد را از آغاز امسال اجرایی نماییم.
مدیرعامل آبفای هرمزگان عنوان كرد: فاز اول این پروژه شامل بازسازی كامل تصفیه خانه فاضلاب با دو هدف ارتقاء كمی و كیفی فرایند تصفیه (مطابق با استاندارد محیط زیست) است به صورتی كه پس از اتمام عملیات بازسازی، كیفیت پساب خروجی در حدی كه قابل استفاده مجدد خواهد بود.
قصمی خاطرنشان كرد: علیرغم همه محدودیت های زیست محیطی، تأمین مالی و تجهیزات، تلاش می نماییم كار بازسازی تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس تا آخر امسال به اتمام برسد و پسابی با كیفیت پایدار و مطابق استاندارد تولید نماییم.
وی افزود: پس از بازسازی، فاز دوم این پروژه شامل انتقال پساب تولیدی به صنایع غرب بندرعباس (با توجه به نیاز آبی صنایع در سال 99) و آبیاری فضای سبز شهری طی قراردادی كه جاری است، صورت خواهد گرفت كه این مورد به جد در دستور كار آبفا قرار دارد.
مدیرعامل آبفای هرمزگان در مورد جزئیات این قرارداد عنوان كرد: تفاهم نامه های اولیه انجام و منجر به قرارداد شده و این قرارداد در شهرداری هم در حال نهایی شدن است. همینطور بخش عمده ای از این پساب تولیدی با مشخصاتی تعیین شده به صنایع مستقر در غرب بندرعباس منتقل و بعد از شیرین سازی توسط خود صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.
قصمی با اشاره به اینكه، حجم ریالی این قرارداد بالغ بر سه هزار میلیارد ریال است، اظهار داشت: آبفا به جد پیگیر پیشگیری از ورود پساب به دریا بوده نه با این دید كه پساب آلوده است بلكه بعنوان یك منبع آبی پایدار كه نباید هدر رود و مورد استفاده مجدد قرار بگیرد.
به قول وی؛ به طوركلی در كشور ما ورود پساب های تصفیه شده به منابع آبی پذیرنده درصورتی كه استانداردهای محیط زیست كشور را كه در این خصوص مشخص شده، رعایت كند، منعی ندارد. هرچند كه استاندارد مشخصی برای دریا وجود ندارد اما تلاش ما این است كه پساب خروجی تصفیه خانه دارای حداقل استاندارد تخلیه آب های سطحی باشد.1397/10/01
23:33:44
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: آب , بندرعباس , دریا , كیفیت
این مطلب فاما کیش را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

famakish.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فاما كیش محفوظ است

فاما كیش

تجارت و گردشگری در کیش